Sukces. Nasi pływacy 52 razy stawali na podium mistrzostw Polski!

Pływacy zakończyli kalendarzowy rok na pięknej pływalni w Lublinie startem w mistrzostwach Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów 17/18 letnich.

Łódzcy pływacy spisali znakomicie, a przecież nie startowali nasi olimpijczycy Aleksandra Urbańczyk Olejarczyk i Filip Wypych. Młodzież godnie ich zastąpiła.
W kategorii seniorów  nasi reprezentanci zdobyli 19 medali, w młodzieżowcach 10, a w gronie juniorów 23 krążki. W sumie 52 razy stawali na podium. Większość rekordów Polski ustanowionych w konkurencjach indywidualnych to także dzieło łodzian.
W kategorii seniorów Paulina Piechota (UKS 190) zdobyła dwa złote medale na 800 m 8:25,32 (Rekord Polski sen. i mł.) i 1500 m 16:22,81 dowolnym oraz srebrny na 400 m dowolnym.
Jej koleżanka klubowa Aleksandra Knop wywalczyła złoto na 400 m zmiennym 4:38,89 (RP 15 lat) oraz trzy srebrne krążki w konkurencjach 200 m motylkowym, 100 m zmiennym (1:01,82 RP 15 i 16 lat), 200 m zmiennym (2:12,06 RP 15 lat).
Pływak MKS Trójka Jan Kałusowski zwyciężył na dystansie 100 m klasycznym 58,33 (RP sen. i 18 lat), srebro zdobył na 200 m klasycznym, a brąz na 50 m (27,00 RP 18 lat).
Cztery medale przywieźli z Lublina reprezentanci łódzkiego AZS. Milena Karpisz popłynęła po złoto w konkurencji 400 m dowolnym 4:08,75.
Jakub Kraska srebrny krążek zdobył na dystansie 400 m dowolnym, a brązowe na 100 m dowolnym (47,36 RP 18 lat) i 200 m dowolnym (1:43,99 RP 18 lat)
Marcel Wągrowski z KU AZS PŁ został mistrzem Polski na 400 m zmiennym z czasem 4:07,82. Drugi na 50 m motylkowym był Bartłomiej Lassek, jedyny nasz medalista, który przekroczył „dwudziestkę". Brązowy medal wywalczyła Zuzanna Dzwonnik na 200 m zmiennym.
Kamil Kaźmierczak z Olimpijczyka Aleksandrów Łódzki wrócił ze srebrnym medalem za 100 m grzbietowym i brązowym wypływanym na 50 m grzbietowym.
Trenerami naszych medalistów są - UKS 190: Sylwia Kowalska, MarcinMłynarczyk, MKS Trójka: TomaszMelka, Maciej Młynarczyk, AZS : Maciej Hampel, AZS Politechnika Łódzka: Tomasz Lewiński (także szkoleniowiec Olimpijczyka), Łukasz Przybysz.