Sukces. Łodzianin Piotr Rzeńca mistrzem Europy!

Piotr Rzeńca został mistrzem Europy juniorów w sprinterskim biegu na orientację podaje uradowany Krzysztof Lewandowski z UKS Orientuś.

W Banskiej Stiavnicy, na Słowacji łodzianin na trasie liczącej 2,5 km długości i 150 m różnicy wysokości wyraźnie pokonał 99 rywali z 35 państw.
Podopieczny trenera Piotra Paszyńskiego potwierdził swą wysoką formę także w biegu klasycznym, który ukończył na 6 miejscu. Piotrek uprawia bieg na orientację od sześciu lat.Jest drugim mistrzem Europy w rodzinie Rzeńców.Przed pięciu tytuł taki w biegu sztafetowym wywalczył najstarszy z trzech braci Krzysztof.
W tegorocznych mistrzostwach rozgrywanych w okolicach Bańskiej Bystrzycy startowało aż sześcioro młodych zawodników z naszego regionu.
Oprócz Piotrka Rzeńcy, który już w ubiegłym roku plasował się w czołówce takich zawodów, udane debiuty zaliczyli: Amelia Block, Zuzanna Gielec i Bruno Deredos z UKS Orientuś oraz Julia Krempińska i Konrad Płóciennik z Azymutu Pabianice.
Mistrza Europy czeka w nagrodę start w młodzieżowych mistrzostwach świata, które wkrótce rozpoczną się w Finlandii. Zobaczymy jak poradzi sobie w gronie o 34 lata starszych rywali.