Stypendium szkolne dla uczniów z niezamoznych rodzin

Lila Sayed
Lila Sayed
Zaktualizowano 
Do 15 września uczniowie z gminy Dłutów mogą składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok 2019/2020.

To świadczenie przyznawane jest dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Dochód na jednego członka rodziny nie może przekraczać 528 zł netto (w rodzinach rolniczych przyjmuje się, że z 1 hektara przeliczeniowego uzyskuje się dochód miesięczny w wysokości 308 zł).

Komu przyznawane jest stypendium szkolne? Uczniom szkół publicznych i niepublicznych oraz słuchaczom kolegiów pracowników służb społecznych (nie dłużej niż do ukończenia 24 roku życia), wychowankom publicznych i niepublicznych ośrodków rehabilitacyjno-wychowawczych.

Stypendium szkolne jest przyznawane na okres nie krótszy niż miesiąc i nie dłuższy niż 10 miesięcy w danym roku szkolnym (w przypadku słuchaczy kolegiów pracowników służb społecznych - nie dłuższy niż 9 miesięcy).

Wnioski można pobierać i składać w urzędzie gminy przy ul. Głównej w Dłutowie.

Do wniosków należy dołączyć zaświadczenie o dochodach w rodzinie za poprzedni miesiąc.

polecane: Flesz - Ukraińcy chcą więcej zarabiać

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie