MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Stypendia naukowe dla studentów - można otrzymywać nawet 1500 złotych miesięcznie

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Pawel Lacheta/ Polska Press/ Express Ilustrowany
15 lipca br. ogłoszono X edycję stypendiów naukowych Prezydenta Miasta Łodzi dla studentów szkół wyższych z terenu Miasta Łodzi. O stypendia mogą wnioskować osoby będące laureatami bądź finalistami ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych i tematycznych, które planują rozpoczęcie w październiku 2020 r. studiów na łódzkich uczelniach.

Nabór wniosków do programu stypendialnego potrwa do 15 lipca do 15 września 2020 r.
Elektroniczny wniosek stypendialny wraz wykazem olimpiad uprawniających do wzięcia udziału w programie stypendialnym dostępny jest na stronie www.mlodziwlodzi.pl
Wypełniony wniosek należy wydrukować i dostarczyć wraz z wymaganymi załącznikami do Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej, al. Politechniki 32, do 15.09.2020 r.
Wyboru stypendystów dokonuje Komisja Stypendialna powołana przez Prezydenta Miasta Łodzi składająca się z przedstawicieli Miasta oraz łódzkich uczelni publicznych na zasadach określonych w zarządzeniu Prezydenta Miasta Łodzi w sprawie ogłoszenia X edycji stypendiów naukowych Miasta Łodzi dla studentów szkół wyższych z terenu Miasta Łodzi.
Stypendia przyznawane są w zależności od środków finansowych zabezpieczonych na ten cel w budżecie Miasta Łodzi, przy czym maksymalna wysokość stypendium wynosi 1500 zł/m-c.
Lista stypendystów wraz z przyznanymi kwotami stypendiów zostanie opublikowana na stronie www.mlodziwlodzi.pl w październiku 2020 r.
W roku akademickim 2018/2019 przyznano 24 stypendia, w 2019/2020 – 33 stypendia.
W ostatnich dwóch latach najwięcej stypendiów przyznano studentom Politechniki Łódzkiej (22 stypendia), Uniwersytetu Łódzkiego (17 stypendiów), Uniwersytetu Medycznego (9 stypendiów) oraz Akademii Sztuk Pięknych (7 stypendiów).
Łączny budżet przeznaczony na stypendia naukowe Prezydenta Miasta Łodzi na rok akademickim 2020/2021 wyniesie 364 tys. zł. (to o ponad 94 tys. zł więcej niż w roku ubiegłym).
W dotychczasowych IX edycjach stypendystami Prezydent Miasta Łodzi zostało łącznie 184 studentów, a na stypendia przeznaczono 2 300 786 zł.
Dodatkowych informacji na temat programu stypendialnego udziela Biuro Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Łodzi – tel. 42 638 44 64.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany