Studniówki 2019. Studniówka Zespołu Szkół nr 1 im. Cezaka w...

  Studniówki 2019. Studniówka Zespołu Szkół nr 1 im. Cezaka w Zgierzu w Białym Pałacu. Pierwsza w województwie łódzkim [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału
  Maciej Kałach

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Studniówki 2019. Studniówka Zespołu Szkół nr 1 im. Cezaka w Zgierzu w Białym Pałacu. Pierwsza w województwie łódzkim [ZDJĘCIA]
  1/77
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  Odwiedziliśmy bal maturzystów Zespołu Szkół nr 1 imienia Jakuba Stefana Cezaka w Zgierzu. Ta studniówka zaczęła się w piątek (4 stycznia) wieczorem w Białym Pałacu pod Konstantynowem. W sobotę kolejne bale – m. in. dwa w Tomaszowie oraz jeden w Łasku.
  Studniówka to teraz główny temat rozmów ok. 17 tys. uczniów ostatnich klas ogólniaków i techników z województwa łódzkiego. Wśród nich jest młodzież z Zespołu Szkół nr 1 im. J. S. Cezaka w Zgierzu. Polonez w jej wykonaniu otworzył w piątek zabawę, w programie której, według zapowiedzi organizatorów, po północy znalazło się także podanie tortu oraz quiz z pytaniami dotyczącymi zawodów nauczanych w zgierskiej szkole – czyli m.in. hotelarstwa i ekonomii.

  Oprócz Białego Pałacu koło Konstantynowa bardzo popularną lokalizacją jest również Czarny Staw w rejonie Aleksandrowa. Oba lokale należą do tego samego operatora, który chwali się pozyskaniem dla swojej oferty 30 szkół z Łodzi i okolic.

  4 stycznia 2019 r. to także termin studniówki II Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Radomsku.

  W sobotę kolejne zabawy. Pierwszy dorosły bal czeka w sobotę maturzystów Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Ignacego Jana Paderewskiego w Łasku Kolumnie. Ci bawią się w swojej szkole, co ma miejsce coraz rzadziej.

  Także w sobotę studniówki I LO im. Jarosława Dąbrowskiego oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego – czyli placówek z Tomaszowa. Maturzyści z „jedynki” bawią się w Arboretum w Studziankach, uczniowie z „Wyspiańskiego” urządzają bal w sali Księżycowy Czar w Czerniewicach.

  Ostatnim terminem na studniówkę, zgodnie z karnawałowym kalendarzem, jest sobota 2 marca. Cztery dni później zaczyna się bowiem Wielki Post.

  Matury zaczynają się 6 maja – obowiązkowym testem z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tego samego dnia początek egzaminów ustnych.

  współpraca: Wit. L. Leśniewicz, Dagmara Kubczak, Małgorzata Kulka

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kogo obchodzą buraki ze zgierza

  wolf (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  serce się raduje

  ea (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Piękne skromne galowe stroje - brawo. Większośc studniówek to okazja, by młode, pełne wdzieku i świeżości młode dziewczyny wystylizowały sie na wymalowane, podstarzałe lampucery. Tutaj jest inaczej...rozwiń całość

  Piękne skromne galowe stroje - brawo. Większośc studniówek to okazja, by młode, pełne wdzieku i świeżości młode dziewczyny wystylizowały sie na wymalowane, podstarzałe lampucery. Tutaj jest inaczej - piękne, świeże, młode kobiety ubrane adekwatnie do okazji. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Hej

  Hej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke.
  Ponad milion ofert z całej Polski!

  kontakty.1k.pl

  Załóż konto za friko! Podglądaj.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ohoho

  noname (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Przyszła armia strimerów!!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo