Strzeleckie Mistrzostwa Świata

(ei24)
Strzeleckie Mistrzostwa Świata
Strzeleckie Mistrzostwa Świata ei24
38 zawodników i zawodniczek (w tym dwoje łodzian) liczy reprezentacja Polski na zbliżające się 50. strzeleckie mistrzostwa świata w Monachium.

38 zawodników i zawodniczek liczy reprezentacja Polski na zbliżające się 50. strzeleckie mistrzostwa świata w Monachium.

- Mistrzostwa świata w Monachium będą pierwszą okazją zdobycia kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Londynie w 2012 roku. Kolejnymi natomiast będą zawody Pucharu Świata, przyszłoroczne mistrzostwa Europy w karabinie i pistolecie w Brescii, w strzelaniach kulowych i rzutkach w Belgradzie oraz MŚ w rzutkach, których organizatorem jest także Belgrad - powiedziała dyrektor sportowy Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego Jolanta Tołczyk.

W reprezentacji Polski znalazło się 20 seniorów i 18 juniorów.
Wśród nich są: Agnieszka Nagay (Orzeł Łódź), Ewa Flak i Tomasz Wawrzonowski (Społem Łódź).
W sumie w czasie MŚ w stolicy Bawarii przydzielonych zostanie 69 kwalifikacji dla krajów, 41 w konkurencjach mężczyzn oraz 28 w kobiecych. W Londynie na starcie rywalizacji o medale stanie 390 olimpijczyków.

W poprzednich mistrzostwach świata w Zagrzebiu w 2006 roku jedyny medal dla Polski, srebrny zdobyła Sylwia Bogacka w strzelaniu z karabinu (trzy postawy), 3x20 strzałów. (PAP)

Wideo

Dodaj ogłoszenie