Strzelanina w Zgierzu. Ukraińcy i Gruzini zaatakowali interweniujących policjantów. Są ranni [ZDJĘCIA]

(tj)
Strzelanina w Zgierzu. Policjanci użyli broni, gdy zostali zaatakowani przez grupę Ukraińców i Gruzinów
Strzelanina w Zgierzu. Policjanci użyli broni, gdy zostali zaatakowani przez grupę Ukraińców i Gruzinów Jacek Zemła
W nocy w Zgierzu policjanci próbowali wylegitymować grupę mężczyzn - Ukraińców i Gruzinów. Ci zareagowali agresywnie i zaatakowali funkcjonariuszy. Policjanci musieli sięgnąć po broń. Padły strzały. 4 mężczyzn ma rany postrzałowe. Do szpitala trafił również policjant.

Strzelanina w Zgierzu

Prokuratura wyjaśnia okoliczności zdarzenia, do którego doszło około godziny 2 w nocy w Zgierzu

- Kilku prokuratorów pracuje na miejscu zdarzenia, do którego doszło minionej nocy około godziny 2, na terenie Zgierza - informuje Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi. - Po ataku na dwóch policjantów zatrzymana została grupa 13 cudzoziemców.

Policjanci w Zgierzu użyli broni

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że wykonujący czynności służbowe policjanci podjęli próbę wylegitymowania grupy mężczyzn. Ci odmówili i zareagowali agresją. Niebawem w pobliżu pojawili się kolejni mężczyźni włączając się w przebieg zdarzenia.Zaatakowani funkcjonariusze użyli broni służbowej. Trzech mężczyzn posiada rany postrzałowe nóg. Życiu żadnego z nich nie zagraża niebezpieczeństwo. Zatrzymano 13 napastników – to obywatele Gruzji i Ukrainy. Jeden z policjantów doznał obrażeń głowy.
Po strzelaninie w Zgierzu policja szuka świadkówTrwają intensywne czynności mające na celu odtworzenie przebiegu zdarzenia. Poszukiwani są świadkowie. Bliższe informacje przekazane zostaną po pogłębieniu ustaleń.
Niedziele handlowe 2018 - kalendarz
Botoks online - Czy film jest dostępny w sieci?

Wideo

Dodaj ogłoszenie