Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 12godz.
  • 39min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Strzelanina w pobliżu Białego Domu!

aip/Sylwia Arlak
Przed Białym Domem doszło w piątek wieczorem do strzelaniny. Agent Secret Service postrzelił uzbrojonego napastnika, który wymachiwał bronią przed punktem bezpieczeństwa siedziby amerykańskiego prezydenta. Sprawcę w stanie krytycznym przewieziono do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godz. 17:00 czasu lokalnego w piątek. Amerykańskie media poinformowały, że uzbrojony napastnik groził agentom ochraniającym Biały Dom. Ci odpowiedzieli ogniem. Jeden z funkcjonariuszy Secret Service postrzelił napastnika, mężczyznę w stanie krytycznym natychmiast przewieziono do szpitala. Nikt z funkcjonariuszy ani osób postronnych nie ucierpiał podczas incydentu.

- Funkcjonariusze wyciągnęli broń i ruszyli w kierunku napastnika, po dwóch lub trzech sekundach usłyszeliśmy strzał - relacjonował dziennikarzom jeden ze świadków zdarzenia, Brett Polivka. Według niego, sprawca miał około dwudziestu pare lat.

Prezydent Barack Obama nie przebywał w tym czasie w Białym Domu – odwiedzał stan Maryland i bazę lotniczą w Andrews. W siedzibie prezydenta był jednak wiceprezydent Joe Biden. Teren wokół Białego Domu został na pewien czas zamknięty.Wciąż wyjaśniane są okoliczności zdarzenia. Telewizja NBC podała, że napastnik prawdopodobnie chciał popełnić samobójstwo. Przyjechał do Waszyngtonu z Allentown w Pensylwanii.

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Strzały w pobliżu Białego Domu. Uzbrojony napastnik został postrzelony(autorxnews/RUPTLY)