Strzelali, asystowali, a jednak... Polacy z Borussii bez klasy światowej

-
Polski duet poczynał sobie całkiem nieźle...
Polski duet poczynał sobie całkiem nieźle... Marek Zakrzewski
W meczu 18. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund rozbiła w Bremie Werder 5:0! Po jednej bramce zdobyli Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski. Asysty przy tych trafieniach zaliczył Łukasz Piszczek.

Błaszczykowski, który pojawił się na placu gry dopiero w 70. minucie, nie został oceniony przez niemieckie portale.

Oceny polskich piłkarzy kolejno od Sportalu, Ruhrnachrichten, DerWesten, Bildu i RevierSport ("1" - klasa światowa, "6" - poniżej krytyki):

Robert Lewandowski - "2,5", "2,5", "2", "2", "2,5"

Łukasz Piszczek - "2", "3", "2,5", "2", "2,5"
Wszystkie redakcje wyróżniły Matsa Hummelsa, który według Bildu grał na poziomie "klasy światowej". Oceny lepsze od Polaków otrzymali również Ilkay Gundogan.

Sensacja w lidze hiszpańskiej. Prowadząca w tabeli Primera Division Barcelona poniosła pierwszą porażkę w lidze w tym sezonie! Katalończycy przegrali na wyjeździe z Realem Sociedad San Sebastian 2:3, chociaż po 25 minutach prowadzili dwoma bramkami.