Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 03godz.
  • 45min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Straż Miejska w Łodzi pod rozkazami policji. Strażnicy wracają do patrolowania ulic

Piotr Jach
Piotr Jach
Polska Press
Zwierzchnictwo nad Strażą Miejską w Łodzi od przejęła 2 kwietnia łódzka Komenda Miejska Policji. To efekt decyzji wojewodów z całego kraju, którzy postanowili, by siłami strażników odciążyć z niektórych zadań policjantów, bardzo zaangażowanych m.in. w nadzór nad osobami przebywającymi na kwarantannie domowej.

- Po ustaleniach między komendantami obu służb zostaliśmy włączeni do zadań patrolowych związanych z przestrzeganiem zaostrzonych przepisów wprowadzonych na czas epidemii koronawirusa - mówi Leszek Wojtas, naczelnik wydziału dowodzenia łódzkiej straży miejskiej. - Chodzi głównie o patrolowanie tych miejsc, które zostały wyłączone z użytkowania, takich jak parki czy siłownie pod chmurką, jak również kontrole związane z zakazem gromadzenia się, wychodzenia nieletnich z domów, utrzymywania dystansu od siebie czy przestrzegania limitu klientów w sklepach, hipermarketach, na targowiskach.

W związku z powierzeniem im nowych zadań, strażnicy musieli zaniechać rozwożenia posiłków podopiecznym Domów Dziennego Pobytu oraz innym starszym łodzianom pozostającym pod opieką Caritas czy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Codziennie korzysta z tego w Łodzi ok. 530 osób.

- W okresie od 13 marca do 1 kwietnia dostarczyliśmy seniorom ok. 6 tysięcy posiłków. Wszystkie normalne interwencje zostały w zasadzie odłożone - mówi Wojtas.

Choć zabrakło tymczasem transportu, miasto nie zaprzestało dbać o seniorów. Wczoraj i dziś dowóz posiłków miał zostać im zapewniony przy wykorzystaniu wolnych pojazdów pozostających w dyspozycji Urzędu Miasta Łodzi, MOPS-u, Domów Pomocy Społecznej oraz MPK, które wszak mocno ograniczyło swoją pracę (oczywiście, nie ma mowy o wykorzystaniu w tym celu autobusów, ale np. wolnych samochodów służby nadzoru ruchu).

- Teraz szukamy najkorzystniejszej oferty na rozwożenie posiłków potrzebującym od przyszłego tygodnia - informuje Jolanta Baranowska z biura prasowego Urzędu Miasta Łodzi.

Oglądaj nasze studio wyborcze. Start w niedzielę o g. 21:45

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie