Strajk nauczycieli. Rada Miejska w Łodzi przyjęła apel popierający protest [LISTA SZKÓŁ]

(MSM)
Grzegorz Gałasiński
Rada Miejska w Łodzi przyjęła uchwałę - apel w sprawie zapowiadanego strajku nauczycieli. Zwraca się w niej do premiera Mateusza Morawieckiego "o rozwiązanie sytuacji strajkowej w polskiej oświacie". Uchwała popiera przy tym postulaty zgłaszane przez nauczycieli, jest w niej bowiem zapisane, że "osiągnięcie porozumienia poprzez spełnienie żądania płacowego zgłoszonego przez stronę związkową w sporze zbiorowym z pracodawcami, z jednoczesnym wyrównaniem od 1 stycznia 2019 roku jest jedynym sposobem na uniknięcie zaplanowanego na 8 kwietnia br. strajku w polskiej oświacie".

Projekt uchwały przygotowali radni koalicji PO-Nowoczesna-SLD i oni też poparli uchwałę, przeciwko niej byli z kolei radni PiS. Dyskusja pomiędzy radnymi koalicji rządzącym Łodzią, a radnymi partii rządzącej w kraju trwała blisko godzinę. Radni licytowali się, który rząd dał nauczycielom większe podwyżki. Radni PiS przekonywali, że w ostatnich trzech latach rządu koalicji PO-PSL , czyli w latach 2012 - 2015 nie było żadnych podwyżek w oświacie, podczas gdy PiS w latach 2015 - 2019 nauczycielom trzykrotnie podnosił pensje. Z kolei Mateusz Walasek, szef klubu PO przedstawiał dane, że przez 8 lat rządów PO-PSL pensje w oświacie wzrosły w sumie o 44 proc., a za PiS tylko o 12 proc.

Strajk nauczycieli w Łodzi! W tych szkołach i przedszkolach ...

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 31

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Ż
Życzliwy

Jak taka krzywda nauczycielon to kasy w marketach oczekują. Placa i satysfakcja zagwarantowana.

J
Janusz

I jeszcze te błędy - pewnie jakieś problemy w szkole były - tak wiem! ortografia to takie zwierze z Ameryki - to do Wiktora. I jeszcze jedno - proponuję wizytę u medycznego specjalisty - takiego od głowy - to taka część ciała, którą niektórzy myślą Wiktorze.

W
Wiktor

Do Janusza marny to ty jesteś na dodatek zostałeś zrobiony ostatnim wytryskiem. Jacy to specjalisci prace mają załatwioną po znajomości są nie douczeni z Języków Obcych specjalisto jeden na Bank jesteś jednym z Urzędasów UMŁ nierobie jeden

J
Janusz

Przypomnę niektórym piszącym te marne komentarze. NAUCZYCIELE to grupa specjalistów, którym na bardzo długi czas powierzacie swoje dzieci. To grupa kształtująca społeczeństwo - zdarzają się jednak niepowodzenia (np politycy i popierający PIS, czy piszący te bzdury). Nauczyciele to grupa najsłabiej zarabiająca - i jeżeli z tym czegoś nie zrobimy to kto będzie uczył nasze dzieci - kasjerzy z Lidla? - a może księża? A więc Matołki - myśleć - a nie obrażać ciężko pracujących nauczycieli.

M
M...

Do Adamx7
Takie bzdury może pisać tylko ktoś kto zawód nauczyciela zna tylko z czasów swojej edukacji. Praca nauczyciela to nie tylko godziny przy tablicy ale też praca brana do domu, często też w weekendy. Każdy nauczyciel zdaje egzaminy, podlega ocenie co 5 lat i jest co trochę kontrolowany (a to przez kuratorium a to przez dyrekcję placówki). Rozumiem, że dopiero zaczynasz pracę bo skoro zarabiasz mniej niż 2000 zł na rękę i mówisz że to kokosy to może pisać tylko nowy lub stażysta. O pracy z dzieckiem a tym bardziej trudnym to chyba w ogóle nie masz pojęcia skoro uważasz, że to lekki zawód.

A
Adamx7

Nauczyciele w Polsce to grupa zawodowa, która ma bardzo roszczeniową postawę, niezłe pieniądze i dużo wolnego czasu. A należałoby zacząć od tego, że zawód ten wykonują często ludzie o bardzo słabych kwalifikacjach, mierni. Zwłaszcza w prowincjonalnych szkołach poziom merytoryczny prezentowany przez nauczycieli jest katastrofalny, a stanowiska objęte dzięki koneksjom rodzinnym (ciekawe, że tak niewdzięczny i słabo opłacany zawód jest polecany przez nauczycieli ich własnym dzieciom - nie tylko na zapadłej wsi zresztą). Jeżeli ten zawód miałby być opłacany naprawdę wysoko, to weryfikacja osób go wykonujących powinna wyglądać zupełnie inaczej - średnia ocen ze studiów najmniej 4,5 , podyplomowe studia nauczycielskie z trudnym egzaminem wstępnym poprzedzonym jeszcze weryfikacją psychologiczną, państwowy egzamin przedmiotowy oraz z przedmiotów pedagogicznych i weryfikacja merytoryczna i psychologiczna co 3 lata podczas wykonywania zawodu. Obecnie montowany strajk odbędzie się kosztem uczniów (dając przy okazji dodatkowo fatalny przykład wychowawczy) i pokazuje zupełny brak klasy ze strony belfrów (jakże często rzucających oklepane frazesy o swoim powołaniu). Nie macie, drodzy nauczyciele, poparcia społecznego - mam nadzieję, że zostaniecie zignorowani przez rząd, a w przyszłości prawo do strajków zostanie wam odebrane. Do roboty - jak każdy inny obywatel, który nie ma możliwości szantażowania rządu i społeczeństwa, tylko musi zasuwać - niejednokrotnie dużo więcej i ciężej niż nauczyciele i niejednokrotnie za mniejsze uposażenie.

L
Lotop

Wszyscy po równo powinni mieć podwyżki a nie tylko wybrańcy co najwięcej klepia dziobem a najmniej pracują.

G
Gość

Szczególnie dobrze i z dużą troską podchodzi Rada Miejska do pracowników łódzkiej kultury. Pensje nauczycieli dla pracowników bibliotek to szczyt marzeń.

G
Gość

niech radni zrezygnuja zdiety issie dozuca do pensji nauczycieli

p
pazur

jak za 18 h pracy tygodniowo to i tak nieźle zarabiają

t
trakt

Znowu Komuchy popierają sie nawzajem.Nic sie nie zmieniło w tej Polsce.

D
Darek

Oj i wy w kolejce do ZUS lub miotły

g
genius

Po przemysleniach bardzo łatwo zrobić z wami porządek pseudo belfrowie te osoby podane jako 1000 belfrów co jest na zwolnieniu nielegalnie są zdrowi a mimo to poszli celowo na L 4 zwolnić dyscyplinarnie z podaniem przyczyny narażenie podatników i Skarbu Państwa na straty i dodatkowo oszustwo zwrot całej kwoty pobranej na zwolnieniu protesty ucichną bardzo szybko .brak prawa do zasiłku

m
marian

POwskie nygusy do roboty

d
dino

nieroby i nygusy nauczyciele do pracy się wziąć solidnie bo wiedza dzieci i młodzieży marniutka nie tylko podwyżki i wakacje ferie zielone szkoły i relaks

Dodaj ogłoszenie