18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Start mistrzem Polski

Młodsze koleżanki poszły w ślady juniorek Startu i też zdobyły tytuł halowych mistrzyń Polski archiwum
Start Brzeziny rządzi młodzieżowym hokejem na trawie w Polsce. Po juniorkach także drużyna juniorek młodszych UKS Hokej zdobyła tytuł halowych mistrzyń Polski.

Co się źle zaczyna, dobrze się kończy. Brzezinianki zaczęły drugi turniej finałowy, rozgrywany w Koluszkach, od porażki z LKS Rogowo 1:2, ale potem nie dały sobie w kaszę dmuchać. Pokonały UKHT Ósemka Tarnowskie Góry 13:0, MKS Siemianowice 3:1 i UKS Orlęta Sosnowiec 17:0. W sumie mistrzynie kraju w dwóch turniejach i ośmiu rozegranych pojedynkach zgromadziły 21 punktów, bramki 68-11. Drugi w rozgrywkach zespół, MKS Siemianowice, zdobył 18 pkt, bramki 59-11, a trzeci - LKS Rogowo - 15, bramki 57-12.
Barw drużyny prowadzonej przez Małgorzatę Polewczak broniły: Karolina Grochowalska, Monika Polewczak, Aleksandra Szrajber, Julita Brodecka, Adrianna Nazarska, Patrycja Adamus, Klaudia Zalewska, Weronika Witkowska, Martyna Krakowiak, Daria Polit, Klaudia Głowacka.
- Dziewczyny mocno przeżywały ten turniej. Grały pod presją, wszak broniły mistrzowskiego tytułu, ale ją wytrzymały i pokazały hokej na dobrym poziomie - mówi Małgorzata Polewczak. Podczas uroczystej sesji Rady Miasta wiceprezes PZHT wręczył im medale i puchar, a radni dla swoich mistrzyń ufundowali kurtki ortalionowe.