Start Brzeziny vs Widzew Łódź. Widzew wygrał 2:1

hof
Widzew wygrał ze Startem w Brzezinach 2:1.

O godz. 17 piłkarze Widzewa i Startu rozpoczynają bój o awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.

1' Zaczęli
2' Gra przerwana przez sędziego. Kibice zarzucili boisko serpentynami.
3' Faul na Kamilu Wielgusie, który przedryblował 2 rywali, ale został zatrzymany faulem.
Widzew atakuje, póki co jednak sytuacji podbramkowych jeszcze nie było.
4' GOOOOOLLLLL! Damian Gilarski strzela do siatki. Prawdopodobnie była to centra, która wpadła do siatki.
6' Widzew prowadzi grę. Start póki co nie zagroził jeszcze piłkarzom z Łodzi.
8' Widzew przewaga. Kamil Wielgus na środku pola, świetny zwód, dobre podanie, ale sędzia podnosi chorągiewkę - spalony.
10' Dobra akcja Widzewa, strzał i słupek ratuje Start przed utratą drugiego gola.
13' Od bramki Widzewiacy. Znów dobra akcja i znów Widzewiak faulowany. Będzie wrzutka w pole karne.
14' Niewiele wyszło z tej akcji.
16' Start ruszył z kontrą, ale skutecznie został powstrzymany jeszcze przed polem karnym.

Widzewiacy zdecydowanie kontrolują grę, Start Brzeziny jest tłem dla dobrze grających łodzian.

19' Damian Dudała płasko do wychodzącego Kasperczaka, ale akcja zatrzymana faulem.
20' Świątkiewicz, zaskakujący strzał, ale bramkarz na posterunku.
21' Rzut rożny dla Widzewa. Gilarski będzie wrzucał piłkę. Słabo wykonany stały fragment gry. Obrońcy wybijają piłkę.
24' Walka w środku boiska.
26' Gospodarze próbują lewą stroną boiska. Ale Widzewiacy spokojnie odbierają piłkę.
29' Rzut wolny dla Startu. Akcja po prawej stronie boiska. Widzewiacy łatwo przerywają akcję. Próby są nieliczne i niewiele z nich wynika.
30' Strzał Czaplarskiego zablokowany przez obrońców.
32' Minuty płyną, Widzew gra swoje, prowadzi 1:0 i nic nie wskazuje na to, by Start mógł cokolwiek zrobić w tym meczu.
34' Wielgus w środku boiska ostro atakowany przez zawodnika Startu. Sędzia nie reaguje.
35' Żółta kartka dla Smudy - zawodnika Startu.
36' Gospodarze blisko bramki Widzewa, ale znów obrońcy szybko odbierają im piłkę.
38' Widzew ma swoje sytuacje, ale nie potrafi ich wykorzystać.

Skromne prowadzenie nie odzwierciedla przewagi łodzian w tym meczu.

39' Rzut rożny. Dośrodkowanie. Dudała wprost na nogę Kasperczaka i GOOOOLLLLL!!!!! Widzew prowadzi w meczu ze Startem 2:0.
41' Widzewiacy grają spokojnie, w środku pola mają przewagę, nie pozwalają na zbyt wiele gospodarzom.
44' Start nie ma argumentów, by zagrozić bramkarzowi Widzewa.
46' Koniec pierwszej połowy meczu.

2 zmiany w Widzewie Kamil Bartos i Adrian Kralkowski

47' Gramy już 2 minuty. Wynik bez zmian.
48' Akcja Startu i bramka dla gospodarzy. Widzewiacy zaskoczeni, ale sami są sobie winni. W łatwy sposób obrońcy dali się ograć.
49' Na boisku wszystko wróciło do normy - Widzew prowadzi grę.
51' Zawodnicy Startu walczą, by doprowadzić do remisu. Start uwierzył, że może strzelić kolejne bramki. Widzew musi zagrać bardziej skutecznie.
55' Kralkowski faulowany. Rzut wolny dla Widzewa. Dobra akcja, ale nie udało się zagrozić bramce Startu. Ostra walka.
58' Kralkowski z dystansu, mocny strzał z lewej nogi i niewiele brakowało, by piłka wpadła do siatki.
60' Walka w środku boiska.
62' Zawodnicy Startu wzięli się do "roboty" i atakują Widzewiaków.
Zmiany w Starcie. 2 nowych zawodników pojawia się na boisku.
64' Dobra główka Widzewiaka na środku pola gry. Faul i łodzianie zaczynają z rzutu wolnego.
68' Gilarski, Pietras, Czaplarski dobra akcja Widzewiaków, ale obrońcy Startu wybijają piłkę.
Żółta kartka dla piłkarza gospodarzy.
70' Wielgus rozpędza się w środku boiska, świetne podanie do Gilarskiego, Gilarski huknął, ale piłka trafia w poprzeczkę...
Widzew musi być czujny, ponieważ Start nie zamierza odpuścić.
73' Dudała do Gilarskiego, ale Widzewiacy tracą piłkę w środku boiska. Kontratak Startu. Na szczęście dla łodzian akcja zatrzymana.

Mecz ogląda około 1 tys. kibiców.

74' Wielgus piękny, precyzyjny strzał, ale sędzia bramki nie uznaje.
76' Widzew w środku pola. Piłkarze Startu odbierają piłkę widzewiakom.
79' Start bardzo dobrze prezentuje się w II części meczu. Jeśli Widzew nie strzeli bramki na 3:1, gra będzie do końca mocno emocjonująca.
80' Gospodarze cały czas próbują, raz po raz atakują Widzewiaków, ale na razie nieskutecznie.
82' Zostało jeszcze 8 minut meczu. Jeśli Start strzeli bramkę, będzie dogrywka.
84' Gra w środku boiska. Faul na Kralkowskim.
85' Widzew musi bronić wyniku meczu.
86' Aut dla Startu. Bardzo niebezpieczna sytuacja i niewiele brakowało, by był remis. Widzew musi uważać!
87' Kontra Widzewa, piłka do Kralkowskiego i strzał.... w słupek.
88' Prosta strata w środku boiska i goście znów zaatakowali.
89' Przedostatnia minuta meczu. Widzew musi bardzo uważać. Znów gospodarze. Start atakuje. Widzew się broni.
90' Kralkowski sam na sam i.... obok słupka!!! Mogło być po meczu.
91' Prosty błąd Widzewiaków i bramka dla STARTU
Sędzia podniósł chorągiewkę i bramka nie zostaje uznana!!! WIDZEW prowadzi 2:1.
92' Kontratak Widzewiaków, Czaplarski uspokoił grę. Dlaczego sędzia nie kończy meczu? Nie było przerw w grze.
KONIEC meczu Widzew wygrywa 2:1 i awansuje do kolejnej rundy Pucharu Polski.

W ostatnim czasie piłkarze Widzewa nie mogą narzekać na brak sportowych wyzwań.
Podopieczni trenera Witolda Obarka mają pełne ręce roboty i tego lata muszą rywalizować na dwóch frontach. Bez wątpienia nie jest to proste dla zawodników drużyny, o której trudno jest mówić – zawodowa.

Łodzianie z powodzeniem rywalizują w czwartej lidze, a równie dobrze idzie im w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski. Widzew awansował do drugiej rundy (w pierwszej pokonał 6:0 KKS Koluszki) i dziś w Brzezinach zmierzy się z miejscowym Startem, występującym w piątej lidze. Początek spotkania o godz. 17.

Gospodarze dzisiejszego pojedynku to trzynasty zespół w tabeli V ligi. W czterech dotychczasowych spotkaniach wywalczył ledwie trzy punkty (trzy porażki i zwycięstwo), a więc każdy inny wynik niż zwycięstwo łodzian należy będzie uznać za nie lada sensację!
Wszystko wskazuje na to, że szkoleniowiec drużyny z al. Piłsudskiego znów da pograć dublerom i klubowej młodzieży, ale jak zaznacza, nie oznacza to rezygnacji z walki o zwycięstwo.

Wręcz żąda, aby zespół przeszedł do następnej rundy. – Jeśli ktoś ma ambicje gry w Widzewie, to pokonanie przedstawiciela klasy okręgowej jest jego obowiązkiem – dodaje Obarek.

W piętnastoosobowej kadrze znajdzie się tylko pięciu piłkarzy z podstawowej jedenastki. Są to: Michał Czaplarski, Michał Chachuła, Michał Pietras, Mateusz Milczarek oraz Damian Dudała.
Nadal z powodu kontuzji muszą pauzować pomocnik Adriana Budka oraz obrońcy Łukasz Fornalczyk i Michał Polit. Tego ostatniego czeka przynajmniej trzytygodniowa przerwa. Lekarze stwierdzili u niego naderwanie mięśnia łydki, toteż zalecili założenie gipsu. (h)