Starostwo chce wyrzucić tiry!

Jacek Zemła
Tiry w centrum Zgierza są zmorą jego mieszkańców...
Tiry w centrum Zgierza są zmorą jego mieszkańców...
Mieszkańcy powiatu zgierskiego od wielu lat narzekają na nadmierne obciążenie dróg lokalnych ruchem tranzytowym tirów. Niestety, przestarzały układ komunikacyjny w Zgierzu, Aleksandrowie Łódzkim, czy Ozorkowie, nie pozwala na skuteczne wyprowadzenie ciężkich pojazdów poza granice miast. W dodatku coraz częściej poruszają się one drogami powiatowymi i gminnymi, bo kierowcy chcą w ten sposób ominąć korki na głównych trasach. Stąd m.in. tak duża determinacja samorządowców, żeby jak najszybciej wybudowana została zachodnia obwodnica Łodzi i Zgierza, czyli droga ekspresowa S14, która odciążyć ma ulice miast i drogi lokalne.

Jest pomysł, by zamknąć dla tirów ulice Gałczyńskiego i Konstantynowską * Zgierzanie ten plan popierają, ale GDDKiA milczy.

Starosta zaprezentował pomysły na radykalne zmniejszenie liczby tirów.

Starosta Zgierski Bogdan Jarota zaprosił w tym tygodniu do Zgierza dyrektora łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, władze Zgierza i Aleksandrowa Łódzkiego oraz radnych z tych gmin, żeby przedyskutować kwestie związane z S14 i możliwością zmian komunikacyjnych. Niestety nikt z GDDKiA nie pojawił się na spotkaniu.

Starosta zaproponował wprowadzenie zakazu wjazdu samochodów powyżej 12 ton na ulicy Konstantynowskiej w Zgierzu. Pomysł spotkał się z akceptacją wiceprezydenta Zgierza Bohdana Bączaka, który zadeklarował wprowadzenie podobnego zakazu na sąsiedniej ulicy Śniechowskiego, która w tym roku przewidziana jest do gruntownego remontu. Gminna droga będzie zamknięta dla ruchu na czas modernizacji, co może stać się okazją do „przyzwyczajenia” kierowców tirów do omijania tej trasy. W najbliższym czasie urzędnicy zgierskiego starostwa przystąpią do opracowania projektu zmiany organizacji ruchu, który jednak musi być uzgodniony z Zarządem Dróg Wojewódzkich oraz GDDKiA.

Kolejną zmianą, jaką powiat chce wprowadzić na podległych mu drogach, będzie całkowity zakaz wjazdu samochodów powyżej 12 ton na ulicę Gałczyńskiego w Zgierzu. Obecnie funkcjonuje tu zakaz nocny, zostanie on jednak rozszerzony na cały dzień.

Każdego dnia przez centrum Zgierza przejeżdża około 5 tysięcy ciężarówek!

SKLEPY CZYNNE W WIELKANOC, KTÓRE SKLEPY SĄ DZIŚ OTWARTE, SKLEPY CZYNNE W LANY PONIEDZIAŁEK
NA SKARPIE RADZIEJÓW [MENU, CENY, OPINIE] PO KUCHENNYCH REWOLUCJACH
ŻYCZENIA WIELKANOCNE, PIĘKNE ŻYCZENIA WIELKANOCNE, WIELKANOC ŻYCZENIA
KRÓTKIE I ZABAWNE ŻYCZENIA WIELKANOCNE, WIERSZYKI, SMSY
AGENT GWIAZDY 2 KTO ODPADŁ Z ODCINKA 11.04.17? KTO JEST AGENTEM?
UCHO PREZESA 12 YOUTUBE U PREZESA... WITOLD WASZCZYKOWSKI UCHO PREZESA KOLEJNY ODCINEK

[ZOBACZ FILM

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM