Srebrny Urbanek i brązowy Kszczot w Diamentowej Lidze

Redakcja
Robert Urbanek z Aleksandrowa zajął drugie miejsce w rzucie dyskiem na mityngu Diamentowej Ligi w Londynie.

Na czwartej pozycji sklasyfikowano Piotra Małachowskiego. Bieg na 100 metrów wygrał Usain Bolt. Walka toczyła sięw strugach ulewnego deszczu - podają sportowe fakty.
Piotr Małachowski prowadził po dwóch kolejkach z wynikiem 63,83 metra. Później lidera klasyfikacji generalnej Diamentowej Ligi 2015 wyprzedziło trzech zawodników. Najlepiej spisał się reprezentant Belgii Philip Milanov (65,14). Robert Urbanek rzucił na odległość 64,47. Trzeci był Ben Harradine (63,98).

Adam Kszczot zajął trzecie miejsce w biegu na 800 metrów. Przed łodzianinem znaleźli się jedynie wicemistrz oraz mistrz olimpijski. Zwyciężył Nijel Amos (1:44.57). Drugi rezultat uzyskał David Rudisha (1:44.67). Adam Kszczot miał czas 1:44.85.