Sprawozdanie z działalności posła RP Johna Abrahama Godsona

(ei24)
Zostałem zaprzysiężony na posła w dniu 14 grudnia 2010 r. Kiedy Marszałek sejmu czytał moje imię i nazwisko, czułem się zaszczycony, ale także rozumiałem, że spoczęła na mnie wielka odpowiedzialność. Miałem poczucie czekającej mnie pracy poselskiej w obliczu jedynie 11 miesięcy kadencji! To był znaczący moment w moim życiu, i myślę, że także w życiu tych, którzy mi zaufali.

Poniżej przedstawiam Państwu sprawozdanie z mojej działalności.

Zostając posłem obrałem 5 priorytetów:

1. rozwój Łodzi;
2. polityka społeczna i rodzinna,
3. bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu, zwłaszcza w obiektach
użyteczności publicznej,
4. promowanie współpracy pomiędzy Polską a Afryką
5. pomoc mieszkańcom Łodzi w rozwiązywaniu ich problemów poprzez dyżury poselskie i interwencje do odpowiednich władz.

Rozwój Łodzi: Łódź jest moim priorytetem numer 1. Poprzez interpelacje, apele oraz nieformalne rozmowy, staram się walczyć o Łódź, bo w mojej ocenie została ona zmarginalizowana przez władze Polski. Łódź nie otrzymała takiej pomocy, jak np. stoczniowcy na Pomorzu, górnicy na Śląsku, Ściana Wschodnia, czy obszary wiejskie. Gdyby Łódź została włączona do wymienionej grupy rządowego wsparcia finansowego,
moglibyśmy rozwiązać nasze palące problemy.

Polityka społeczna i rodzinna: z mojej inicjatywy powstało "Partnerstwo na rzecz walki z biedą w Łodzi", które zrzesza większość organizacji pozarządowych zajmujących się biedą w Łodzi, przedstawicieli samorządu, ludzi biznesu, nauki i mediów. Odbyły się już cztery wspólne spotkania. Partnerstwo jest jak inkubator, gdzie rodzą się różne inicjatywy, jak na przykład Projekt Pralnia, który koordynuje Pani Joanna Delbar, czy projekt Kontakt, prowadzony przez Fundację Proem. Poprzez współpracę z Firmą Bosch-Siemens (B/S/H) oraz jej podwykonawców, udało się uratować Świetlicę Środowiskową na ul. Pomorskiej.

Bezpłatny internet: ten projekt jest realizowany w wielu miastach Polski ale
napotyka na wiele przeszkód w Łodzi. Bardzo się cieszę, że nawet organizacje pozarządowe włączają się w to zadanie. Plan minimum to bezpłatny internet w miejscach publicznych i szkołach. Liczę na więcej determinacji ze strony samorządu miejskiego.

Promowanie współpracy pomiędzy Polską a Afryką: uważam, że Polska może wiele zyskać we współpracy z Afryką. Inne kraje jak Wielka Brytania, Francja, Niemcy, USA, Indie i Chiny współpracują z krajami afrykańskimi i zarabiają na tym. Bardzo się cieszę, że udało się jednej z polskich firm wygrać przetarg na budowę elektrowni o wartości 4 mld Euro w Nigerii. Chciałbym przy okazji poinformować, że zostałem Przewodniczącym Parlamentarnej Grupy Polsko-Nigeryjskiej przy Sejmie Polskim.

Pomoc mieszkańcom Łodzi w rozwiązywaniu problemów poprzez dyżury poselskie i interwencje do odpowiednich władz: To jest ta część pracy, która sprawia mi największą przyjemność. W tym okresie odbyłem:

a.. 98 dyżurów poselskich;
b.. 18 dyżurów prawnych (przeprowadzonych przez mojego asystenta - prawnika);
c.. wystosowałem 108 interwencji na piśmie oraz kilkadziesiąt interwencji ustnych lub telefonicznych;
d.. mieliśmy także kilkanaście interwencji domowych, dla osób niepełnosprawnych lub osób w podeszłym wieku;
e.. otrzymałem kilka tysięcy listów od mieszkańców, na które starałem się
odpowiadać (wiele z nich poprzez portale, takie jak Facebook, Nasza-klasa oraz pocztę elektroniczną, itp.)
f.. przeprowadziłem ankiety/konsultacje społeczne wśród ponad 500 mieszkańców, których pytałem o opinię, co do potrzeb naszego miasta i regionu.

Ponadto napisałem około 150 interpelacji, 9 zapytań i wygłosiłem 2 oświadczenia, w tym oświadczenie w sprawie Łodzi. Udzieliłem także ponad 200 wywiadów dla mediów, w tym także mediów zagranicznych. Zawsze promowałem Łódź oraz nasz region.

Prace sejmowe: uczestniczyłem we wszystkich posiedzeniach sejmowych. Byłem członkiem Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Uczestniczyłem także w Komisjach Spraw Zagranicznych oraz Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. Byłem także członkiem następujących zespołów: Parlamentarna Grupa ds. Rozwoju Komunikacji i
Turystyki Rowerowej, Parlamentarny Zespół ds. Energetyki, Parlamentarny Zespół ds. Innowacyjności i Informatyzacji, Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Prześladowaniom i Dyskryminacji Chrześcijan na Świecie oraz następujących grup: Polsko-Nigeryjska Grupa Parlamentarna, Polsko-Brytyjska Grupa Parlamentarna, Polsko-Chińska Grupa Parlamentarna, Polsko-Indyjska Grupa Parlamentarna, Polsko-Izraelska Grupa Parlamentarna, Zespół Parlamentarny Polska-Stany Zjednoczone.

Kończąc, chciałbym podziękować wszystkim współpracownikom mojego biura: Annie Komorowskiej, Marii Elżbiecie Sajenczuk, Marcinowi Holdenmajerowi, Radosławowi Widłakowi, Adamowi Rogali-Lewickiemu i Maciejowi Wściubiakowi.

Serdecznie dziękuję wszystkim urzędnikom Urzędu Miasta Łodzi, Burmistrzowi Miasta Koluszki. Dziękuję mieszkańcom Łodzi, mieszkańcom powiatów Łódzkiego Wschodniego oraz Brzezińskiego za obdarzenie mnie zaufaniem. Serdecznie dziękuję również za wspieranie mnie w mojej pracy poprzez listy i maile.

Mam nadzieję, że godnie Was - Drodzy Państwo - reprezentowałem. Dziękuję!

Wasz poseł,
John Abraham Godson

Koronawirus fake news. Oto największe absurdy.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

K
Kolega z podwórka

Wystarczyło zostać posłem i już nie potrafimy inaczej mówić??
Panie Pośle poprosimy konkrety...
co Pan zrobił, co Pan zainicjował, komu pomógł...

Dodaj ogłoszenie