Sporty walki. Zapasy i sumo. Mistrzowskie medale zawodników Master

Kolejne sukcesy osiągnęli zawodnicy klubu UKS Master Łódź.

W mistrzostwach Polski juniorów w zapasach brązowy medal w kat. do 65 kg wywalczył Sebastian Tworek, jedyny zdobyty przez zawodnika z naszego województwa.

Tuż za podium, na V miejscu w kat. do 70 kg został sklasyfikowany, brat Sebastiana, Jakub Tworek. Dzięki dobrej postawie wszystkich zawodników, klub zajął 9 miejscu, wśród 57 drużyn z Polski.

Z kolei w w Warszawie odbyły się medal Akademickie Mistrzostw Polski. Brązowy medal w kat. do 57 kg wywalczyła Paulina Wesół (zawodniczka Mastera, studentka AWF Warszawa.

Inne podopieczne trenera Piotra Górskiego, zdobyły w Suwałkach medale mistrzostw Polski kadetek w sumo. Złoto wywalczyły Roksana Ludwa w kat. 45 kg. i Olivia Jagiełło w kat. 55 kg. Zawodniczki będą również reprezentować nasz kraj w mistrzostwach Europy. Pewniaczką w kadrze sumo jest Oliwia Glegolska, która z powodzeniem łączy starty w dwóch w zapasach i sumo.

Treningu zawodników UKS Master odbywają się w szkole nr 111 (ul. Jaracza 44/46 ). Klub prowadzi zaawansowane rozmowy, by stworzyć w hali przy ul. Skorupki profesjonalny ośrodek przygotowań w sportach walki.