Sporty walki. Kolejne medale MP zawodników Master Łódź

Tym razem zapaśnicy klubu Master z sukcesami walczyli w mistrzostwach Polski w sumo młodzików.

Szymon Pietrzak, w kat. do 45 kg wywalczył złoty medal. Agata Kucharska została wicemistrzynią Polski w kat. do 40 kg, Jagoda Górska została brązową medalistką w kat. do 45 kg, podobnie jak Mikołaj Klimek w kat. do 60 kg.

W klasyfikacji drużynowej chłopców Master zajął 3 miejsce, a w klasyfikacji dziewcząt 12 miejsce.

Łodzianie (trener Piotr Górski) dzięki świetnym występom w zawodach Pucharu Polski i mistrzostwach kraju otrzymali reprezentacyjne powołania (Jagoda Górska, Agata Kucharska i Szymon Pietrzak). Wcześniej do kadry narodowej w grupie kadetek zakwalifikowały się Roksana Ludwa i Olivia Jagiełło oraz w grupie juniorek Oliwia Glegolska i Julia Piwowarska. Mistrzostwa odbędą się w Polsce w Siedlcach. Tymczasem w mistrzostwach Europy młodzieżowców i seniorów w Kazaniu (Rosja) wystartuje Paulina Wesół i Magdalena Kaźmierczak. 9 zawodników w ścisłej kadrze narodowej w sumo to wyczyn bez precedensu.