Sportowy sukces. Łodzianie zdobyli olimpijskie medale!

Express Ilustrowany

Aktualizacja:

1/2
    przejdź do galerii
    Mamy pierwsze medale na trzecich Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich rozgrywanych w Buens Aires i są one autorstwa łodzian.
    Pierwszy krążek wywalczył pływak MKS Trójka, wychowanek trenera Maciej Młynarczyka – Jan Kałusowski, który zdobył brązowy medal w wyścigu na 200 m stylem klasycznym, wynikiem 2.13,72.
    Kilkanaście minut później Janek znów sięgnął po brąz. Tym razem w sztafecie 4 x 100 zmiennym (3.41,51). Obok Kałusowskiego płynęli: Jakub Kraska (AZS Łódź, wychowanek Macieja Hampela) oraz Bartłomiej Koziejko i Jakub Majerski
    – To ogromna frajda, naprawdę wielka przyjemność zdobyć dla naszego kraju pierwszy medal na tej wielkiej imprezie. Medal już mam – wisi na szyi i jest najpiękniejszy na świecie. Wywalczyłem po ciężkiej i twardej walce, ale – jest! Kontrolowałem sytuację i zgodnie z taktyką jaką zwykle stosuję, aby właśnie na końcówkę zachować trochę sił i móc skutecznie finiszować i zrobiłem to najszybciej jak tylko sił dało. – powiedział łodzian w rozmowie z portalem olimpijski.pl.
    W turnieju hokeja na trawie młode Polki pokonały dziś Namibię 1:0. Barw naszej drużyny bronią dwie zawodniczki KS Hokej Start Brzeziny: Dżesika Mazur i Oliwa Kucharska.