Sportowcy z Justynowa wrócili z mistrzostw w Białym Borze z kolejnymi medalami

Karolina Brózda
Dwa tytuły mistrzów Polski przywieźli z VIII Otwartych Mistrzostw Polski w Maratonie Nordic Walking i X Sztafetowych Mistrzostw Polski Nordic Walking w Białym Borze zawodnicy z Justynowa.

W rywalizacji indywidualnej, na dystansie maratonu (42,195 km) wystartowali Dorota Lasota i jej córka Karolina oraz Sławomir Kacprzak, zawodnik jednej z dwóch sztafet mieszanych (2 kobiety + 2 mężczyzn), wystawionej przez kadrę Nordic Walking Poland.

Karolina Lasota została mistrzynią Polski w maratonie, w kategorii wiekowej K18-34, broniąc tym samym mistrzowskiego tytułu, zdobytego przed rokiem. Sławomir Kacprzak triumfował na tej imprezie w kategorii sztafet mieszanych (2+2), również broniąc mistrzowskiego tytułu z ubiegłorocznych mistrzostw. Sztafeta Sławka jednocześnie zdobyła trzecie miejsce w rywalizacji wszystkich sztafet. To trzeci z rzędu tytuł Sławka w sztafetach. W 2019 roku wywalczył mistrzostwo Polski w kategorii sztafet męskich.

Dorota Lasota, podobnie jak w ubiegłorocznych mistrzostwach, zajęła czwarte miejsce w swojej kategorii wiekowej, poprawiając swój zeszłoroczny wynik o ponad dwadzieścia minut.

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?