Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Spłodził Cię cham". Radny Domaszewicz komentował wpis Ziemkiewicza. Został ukarany przez rzecznika dyscypliny

Marcin Darda
Marcin Darda
Tomasz Piotrowski, rzecznik dyscypliny Koła Łódź Platformy Obywatelskiej ukarał wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Bartosza Domaszewicza za wulgarne komentarze w serwisie Twitter. Dla polityka lubiącego promować się w mediach to kara dość dotkliwa. CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE>>>
Tomasz Piotrowski, rzecznik dyscypliny Koła Łódź Platformy Obywatelskiej ukarał wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Bartosza Domaszewicza za wulgarne komentarze w serwisie Twitter. Dla polityka lubiącego promować się w mediach to kara dość dotkliwa. CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE>>>Krzysztof Szymczak
Tomasz Piotrowski, rzecznik dyscypliny Koła Łódź Platformy Obywatelskiej ukarał wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Bartosza Domaszewicza za wulgarne komentarze w serwisie Twitter. Dla polityka lubiącego promować się w mediach i portalach społecznościowych to kara dość dotkliwa.

Bartosz Domaszewicz (PO/KO) w miniony weekend wdał się w publiczną połajankę pod wpisem prawicowego publicysty Rafała Ziemkiewicza. Ziemkiewicz ostro skrytykował marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego (PO), który przepraszał Ukraińców za działania rządu PiS. Komentarze, początkowo "zwyczajne", szybko przerodziły się w ściek rynsztokowych wulgaryzmów, w których wymianę Domaszewicz wszedł z pełną premedytacją.

"Cham to Cię Marku spłodził najwyraźniej", "Trolla trzeba traktować jak trolla. Jak pyskujesz to po łbie tylko bez płakania potem. Łzy otrzyj rublami", "Skundlił to Twój stary Twoja starą baranie" - to tylko niektóre z komentarzy bądź replik radnego Domaszewicza. Jeszcze w niedzielę (27 marca) o stylu wypowiedzi łódzkiego radnego informowały ogólnopolskie portale, głównie prawicowe. Domaszewicz przepraszać nie zamierzał, Dziennikowi Łódzkiemu powiedział, że "gdy cham się do mnie zwraca po chamsku, na dodatek z konta bez imienia i nazwiska, to odpowiadam po chamsku, bo inaczej cham nie zrozumie", dodał, że ze strony PO nikt się do niego nie zwracał o wyjaśnienia.

A jednak do rozmowy z Tomaszem Piotrowskim, rzecznikiem dyscypliny Koła Łódź PO, doszło.

- Pan radny Domaszewicz ma zakaz udzielania się w mediach i na konferencjach prasowych, maksymalnie ograniczy również swoją aktywność w Radzie Miejskiej, zastanowi się także w jaki sposób przeprosić za styl swoich publicznych wypowiedzi - mówi nam Tomasz Piotrowski. - Nie został zawieszony w prawach członka partii, ale to wyjście jest rozważane. Powiedzmy, że pan radny będzie teraz pod głęboką obserwacją.

Nieoficjalnie wiadomo, że sprawa nie rozeszła się po kościach z jednego powodu. Otóż jeden z dziennikarzy zwracając uwagę na wulgarne komentarze i repliki łódzkiego radnego, dodał, że jest on rzecznikiem prasowym prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej (PO). Nie jest to prawdą, bo Domaszewicz jest rzecznikiem Koła Łódź PO, tyle tylko, że przypisywane mu stanowisko przylepiło się medialnie do prezydent Łodzi: portale tytułowały teksty w stylu "rzecznikowi Zdanowskiej puściły nerwy" na dodatek reklamując artykuły nie zdjęciem Domaszewicza, ale właśnie Zdanowskiej. To był główny argument, by Domaszewicz jednak jakąś partyjną karę poniósł. Kara może być o tyle dotkliwa, że Domaszewicz nigdy nie ukrywał słabości do występów w mediach, a przez najbliższe kilka sesji może zapomnieć o prowadzeniu obrad Rady Miejskiej jako jej wiceprzewodniczący.

W czwartek z fatalnej passy radnych klubu KO ironizowali wicewojewoda Piotr Cieplucha (SP) i szef klubu PiS Radosław Marzec. Przypomnieli m.in. "dziwne" zachowanie szefa klubu KO Mateusza Walaska na lutowej sesji (radny Walasek zaprzecza, że był pod wpływem alkoholu), czy sprawę prywatnego biznesu radnego Domaszewicza, co do którego komisja skarg, wniosków i petycji bada, czy prowadzi on niezgodną z prawem działalność gospodarczej na majątku gminy (radny Domaszewicz zaprzecza). Cieplucha i Marzec postawili m.in. tezy, że nikt z PO z prezydent Zdanowska na czele, nie ma odwagi na nawet słowo krytyki wobec kolegów z partii, a "powinna walczyć o dobry wizerunek łódzkiego samorządu".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany