Sparingowy bilans Widzewa. Dziewięć spotkań, cztery zwycięstwa, cenny remis

Widzew wrócił do Łodzi po 12-dniowym zgrupowaniu w Alanyi.

Podróż trwała cały dzień, a w domu zespół zameldował się tuż przed godziną 23. W poniedziałek rozpoczyna się mikrocykl treningowy przed meczem z Arką Gdynia. Inauguracja rundy wiosennej odbędzie się w piątek 25 lutego o godz. 20.30.
W pierwszej rundzie 18 sierpnia łodzianie przegrali na Wybrzeżu 1:3. Prowadzenie dał Widzewowi Marek Hanousek w 10 minucie. Potem jednak do siatki trafiali już tylko gospodarze. Dwie bramki strzelił Olaf Kobacki, a kropkę nad i w 80 minucie spotkania postawił... były piłkarz łodzian Karol Czubak.
Zespół Inhułeć Petrowe był ostatnim sparingpartnerem łodzian. W tajnym sprawdzianie padł remis 1:1. Nie podano składu, ani strzelca bramki. Był to trzeci mecz kontrolny grany między tymi drużynami - w lutym 2020 r. zespół trenera Marcina Kaczmarka przegrał z Inhułciem 0:1, a rok temu drużyna Enkeleida Dobiego uległa Ukraińcom 1:3.
Kilku zawodników minione miesiące zaliczy jednak do straconych. To m.in. Mateusz Michalski, Tomasz Dejewski, Filip Zawadzki i Juliusz Letniowski, którzy wciąż leczą kontuzje. Nie wiadomo, co z Adamem Dębińskim, który z powodu urazu nie grał w ostatnim spotkaniu

W trakcie zimowych przygotowań podopieczni trenera Niedźwiedzia rozegrali dziewięć gier kontrolnych. Cztery z nich wygrali: z Ruchem Chorzów (1:0), Zniczem Pruszków (2:0), Wieczystą Kraków (2:0) oraz Liwym berehem Kijów (3:2), trzy zremisowali: z Unionem Berlin (0:0) - cenny wynik, Garedżi Saragedżo (2:2) i Inhułciem, doznali także dwóch porażek: z Siarką Tarnobrzeg (1:3) i Chojniczanką Chojnice (1:2).