Sparing łódzkich piłkarzy. Widzew Łódź wysoko pokonał pierwszoligową Olimpię

Piłkarze drugoligowego Widzewa rozegrali drugi tej zimy mecz sparingowy. Łodzianie pokonali 3:2 pierwszoligową Olimpię Grudziądz, choć prowadził 3:0. Drugoligowiec z al. Piłsudskiego wygrał zasłużenie, prezentując dobrą postawę w ofensywie. Znacznie gorzej łodzianie spisywali się w obronie, głównie za sprawą dublerów, którzy pojawili się na boisku w drugiej części spotkania.

Mecz rozegrano na sztucznej trawie boiska w Cetniewie. Początek spotkania to lekka przewaga pierwszoligowca. Widzew starał się wyprowadzać kontry, lecz wyraźnie brakowało precyzji w poczynaniach ofensywnych, dlatego łodzianie nie wypracowywali klarownych sytuacji pod bramką Olimpii. Widzewiacy grali nerwowo w defensywie stąd nie ustrzegli się kilku błędów, których na szczęście nie wykorzystali rywale. W 23 minucie Olimpia wyprowadziła groźną akcję. Criciuma zagrał do Kamińskiego. Jego strzał dobrze obronił Pawłowski.

21.12.2019 gdanskenerga stadion gdansk. pko ekstraklasa. 20. kolejka sezonu 2019/2020. mecz lechia gdansk - rakow czestochowana zdjeciu: slawomir peszko (21) milosz szczepanski (30)fot. przemek swiderski / polska press / dziennik baltycki

Widzew Łódź. Sławomir Peszko nie zagra w Widzewie

Później widzewiacy zaczęli grać znacznie odważniej i coraz częściej zapuszczali się na przedpole Olimpii.

Wreszcie w 37 minucie łodzianie przeprowadzili skuteczny atak. Na prawym skrzydle piłkę dostał Radwański, wpadł z nią w pole karne i dograł do Robaka, a ten precyzyjnym strzałem pokonał Sapelę! Cztery minuty później łodzianie prowadzili 2:0. Tym razem w roli głównej wystąpił Radwański. Widzewski pomocnik doskonale spisał się w polu karny. Bezlitośnie ograł obrońcę rywala i ładnym, silnym, precyzyjnym strzałem zdobył gola.

W przerwie trener Marcin Kaczmarek przeprowadził wiele zmian. W 5r3 minucie łodzianie powinni prowadzić 3:0. Zejdler dokładnie podał do Wolsztyńskiego, a ten z bliska trafił w poprzeczkę i ostatecznie piłkę złapał bramkarz.

Trzeci gol dla łodzian padł w 66 minucie. Mandiangu z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne, a tam Wolsztyński popisał się ładnymi i co ważne skutecznym strzałem z woleja.

W 79 minucie Turzyniecki sfaulował Janczukowicza i sędzia podyktował jedenastkę. Rzut karny pewnie wykorzystał Embalo. Rywale kontaktowego gola zdobyli w 83 minucie, a Wolańskiego strzałem z bliska pokonał Janczukowicz.

Dwie zmiany w porównaniu do pierwszego meczu sparingowego z Unią Janikowo. W pierwszym składzie pojawili się Kita i Nowak. Na ławkę rezerwowych trafili Rudol i Mandiangu.

Olimpia Grudziądz - Widzew 2:3 (0:2)
0:1 - Robak (37)
0:2 - Radwański (41)
0:3 - Wolsztyński (66)
1:3 - Embalo (79)
2:3 - Janczukowicz (83)

Olimpia, I połowa: Sapela - Szywacz, Wawszczyk (30, Duriska), Bogusławski, Ciechanowski - Kamiński, Kona, Frelek, Ziętarski, Haydary - Criciúma.

Olimpia, II połowa: Lewandowski - Bogusławski (61, Wawszczyk), Duriska, Monterde, Strzykowski, van Haaren, Medfai, zawodnik testowany, Janczukowicz, Embalo, Szeibe.

Widzew, I połowa: Pawłowski – Kosakiewicz, Nowak, Tanżyna, Pięczek – Możdżeń, Poczobut, Kita, Radwański, Gutowski – Robak

Widzew. II połowa: Wolański – Turzyniecki, Nowak (68, Tanżyna), Rudol, Pięczek (76, Becht ) – Gąsior, Zejdler, Mandiangu, Radwański (68, Kita), Prochownik – Wolsztyński

Kolejny mecz Widzew rozegra w piątek, o godzinie 11 zmierzy się z Gryfem Wejherowo.