Songwriter Festiwal w Pasażu Róży. Zagrają Jakub Kusior i Zagi

(pij)
Niezwykle udanie wypadła „wyjazdowa” sesja Songwriter Łódź Festiwal. Sobotni koncert tej popularnej w Łodzi imprezy odbył się tym razem nie na woonerfie ul. 6 sierpnia, lecz wyjątkowo w Pasażu Róży przy ul. Piotrkowskiej 3, w głębi podwórka kamienicy słynącej z pokrytych okruchami luster ścian.

Dla łódzkiej publiczności wystąpiła dwójka artystów, którzy grali już w ubiegłym roku na Songwriter Festiwal: Jakub Kusior i Zagi.
- Progres, jakiego dokonali w tym czasie i kierunek ich rozwoju muzycznego jest na tyle ciekawy, iż uznałem, że warto zaprosić ich do Łodzi ponownie – powiedział Hubert Kozera, organizator festiwalu.

Decyzja okazała się słuszna, bo widownia Songwriter Festiwal bardzo ciepło przyjęła występy obojga artystów. Kuba czarował gitarowymi dźwiękami i nastrojowym klimatem swoich piosenek. Po każdej zbierał huczne owacje i widać było nawet, że jest trochę oklaskami wzruszony. Świetny koncert dała też Zagi, która pokazała się na Songwriter Festiwal odrobinę nietypowo. Uliczny charakter tej imprezy sprawia, że artyści występują zazwyczaj solo i unplugged, w bardzo oszczędnym instrumentarium.

Zagi przywiozła do Łodzi trzech muzyków, z którymi zagrała świetny, dynamiczny, bogaty brzmieniowo koncert, który z powodzeniem mógłby odbyć się w dowolnym klubie. W Pasaży Róży, niezwykłym i odrobinę magicznym miejscu w Łodzi zabrzmiało to fantastycznie. Okazuje się, że podwórko Piotrkowskiej 3 da się dobrze nagłośnić a muzyka brzmi tam świetnie.
Za tydzień Songwriter Festiwal wraca na „stare śmieci” - pod zegar u zbiegu ul. Piotrkowskiej i ul. 6 Sierpnia.

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM (autorx.news/Press Focus) - Polskie szanse na medal w Rio 2016