Soczi 2014: Złoty medal dla Zbigniewa Bródki. Strażak z Domaniewic najlepszy na 1500 m

(pij)
Panczenista Zbigniew Bródka (UKS Błyskawica Domaniewice) w fenomenalnym stylu wywalczył na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi złoty medal! W wyścigu na dystansie 1500 metrów był dla rywali nie do pokonania.

Zbigniew Bródka zwyciężył z czasem 1.45,006. Srebro wywalczył Holender Koen Verwij, który był od Polaka wolniejszy zaledwie o 0,003 sekundy, a trzecie miejsce i srebrny medal zdobył Kanadyjczyk Denny Morrison.

Startujący w tej samej konkurencji Jan Szymański i Konrad Niedźwiedzki zajęli (odpowiednio) 15. i 20. miejsce.

Medal Zbigniewa Bródki, który trenuje w Domaniewicach a na co dzień służy w jednostce strażackiej w Łowiczu, jest trzecim krążkiem, zdobytym przez Polaków na igrzyskach w Soczi. Pierwsze złoto wywalczył Kamil Stoch (WKS Zakopane) w skokach narciarskich, drugi zdobyła Justyna Kowalczyk w biegu narciarskim na 10 km techniką klasyczną.