Sobota była najcieplejszym do tej pory dniem w roku

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak
13-miesięczna Amelka i 2,5-roczny Oskar odpoczywali w Arturówku z mamami.
Dokładnie 34,5 stopnia Celsjusza wskazywały w sobotę o godz. 16 termometry w Lotniskowej Stacji Meteorologicznej w Łodzi. To najwyższa temperatura, jaką zanotowano w tym roku w mieście. Jak podkreślają jednak pracownicy stacji, ich pomiary temperatur są wykonywane w cieniu, w słońcu słupki rtęci w termometrach pięły się znacznie wyżej. Po godz. 16 temperatura zaczęła co prawda spadać, ale przed godz. 21 wynosiła jeszcze 30 stopni w cieniu.

* Do wody dla ochłody w upalną sobotę
* Termometry wskazywały aż 34,5 st. Celsjusza w cieniu
* Kto mógł, szukał wytchnienia nad wodą.

Prawie 35 st. C, jakie w sobotę odnotowano w Łodzi, to więcej niż tego samego dnia wskazywały termometry w greckich Atenach (28 st. C), francuskiej Nicei na Lazurowym Wybrzeżu (28 st. C) czy brazylijskim Rio de Janeiro (22 st. C). Wielu łodzian w poszukiwaniu ochłody szturmowało uruchomione od soboty kąpieliska i baseny pod chmurką. W wielu miejscach wypoczywający pojawili już z samego rana, np. przed częścią zewnętrzną Wodnego Raju na Teofilowie ustawiła się tuż przed otwarciem (o godz. 10) około 300-osobowa kolejka. Przez cały dzień ten obiekt odwiedziło w sumie tysiąc osób. Jeszcze więcej, bo 1,4 tys., wypoczywało w sobotę na basenie im. Promienistych na Bałutach.

- Trudno wytrzymać w takim ukropie, siedząc w domu - mówi Kinga Górska z Polesia, mama rocznego Oliwiera, która wypoczywała w sobotę na basenie im. Promienistych. - Synek tak lubi wodę, że mógłby z niej nie wychodzić.

Wytchnienia od upału w Arturówku szukały z kolei w sobotę Aleksandra Sobczyk, mama 13-miesięcznej Amelii oraz Anita Stańczyk, mama 2,5-rocznego Oskara. Maluchy chętnie spędzały czas w przyniesionym z domu basenie rozstawionym niedaleko plaży.

- W bloku na IX piętrze na Bałutach bardzo trudno wytrzymać przy takich temperaturach, dlatego postanowiliśmy wybrać się nad wodę - mówi pani Anita.

Ci, którzy zostali w centrum miasta, mogli skorzystać z kurtyn wodnych, które rozstawiono na ul. Piotrkowskiej, na odcinku między ul. Tuwima a pasażem Schillera.

ANGLIA ISLANDIA NA ŻYWO ANGLIA ISLANDIA ONLINE ANGLIA ISLANDIA TRANSMISJA ANGLIA ISLANDIA STREAM
PROJEKT LADY BOHATERKI, UCZESTNICZKI NOWEGO PROGRAMU MAŁGORZATY ROZENEK
Z KIM GRA POLSKA W ĆWIERĆFINALE? Z KIM GRAMY W ĆWIERĆFINALE?
BREXIT WYNIKI. WYNIKI GŁOSOWANIA BREXIT. JAKIE WYNIKI GŁOSOWANIA BREXIT
EURO 2016: Z KIM KOLEJNY MECZ POLAKÓW? KTO GRA Z POLSKĄ PO AWANSIE ?
EURO 2016: KTO DZIŚ GRA? JAKIE MECZE DZISIAJ? GDZIE OGLĄDAĆ ZA DARMO MECZE EURO 2016
EURO 2016: KIEDY I Z KIM ZAGRAJĄ POLACY? O KTÓREJ MECZE POLSKIEJ KADRY [TERMINARZ]
[ZOBACZ TEŻ FILM Łódzkie MPK nie zawiadomiło policji o uciekającym tramwaju. Prokuratura wszczęła śledztwo (x.news/TVN24)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Łódzkie MPK nie zawiadomiło policji o uciekającym tramwaju. Prokuratura wszczęła śledztwo (x.news/TVN24)