Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Śnieg na Saharze. Największa pustynia świata pokryła się białym puchem ZDJĘCIA

Emil Hoff
Emil Hoff
Lila Sayed
Lila Sayed
Śnieg na pustyni? To powoli nowa normalność. Anomalie pogodowe zdarzają się coraz częściej. Jeszcze niedawno pisaliśmy o opadach śniegu w Egipcie. Tym razem śnieg spadł w północno-zachodniej Algierii, gdzie sięga największa pustynia świata – Sahara. Chociaż pustynie kojarzą się najczęściej z wielkimi upałami, opublikowane na Instagramie zdjęcia mówią same za siebie. Na wydmach Sahary skrzyły się śnieg i lód.ZOBACZ ZDJĘCIA - KLIKNIJ DALEJ
Śnieg na pustyni? To powoli nowa normalność. Anomalie pogodowe zdarzają się coraz częściej. Jeszcze niedawno pisaliśmy o opadach śniegu w Egipcie. Tym razem śnieg spadł w północno-zachodniej Algierii, gdzie sięga największa pustynia świata – Sahara. Chociaż pustynie kojarzą się najczęściej z wielkimi upałami, opublikowane na Instagramie zdjęcia mówią same za siebie. Na wydmach Sahary skrzyły się śnieg i lód.ZOBACZ ZDJĘCIA - KLIKNIJ DALEJ fot. ksekkouri73, pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne
Śnieg na pustyni? To powoli nowa normalność. Anomalie pogodowe zdarzają się coraz częściej. Jeszcze niedawno pisaliśmy o opadach śniegu w Egipcie. Tym razem śnieg spadł w północno-zachodniej Algierii, gdzie sięga największa pustynia świata – Sahara. Chociaż pustynie kojarzą się najczęściej z wielkimi upałami, opublikowane na Instagramie zdjęcia mówią same za siebie. Na wydmach Sahary skrzyły się śnieg i lód.

Karim Bouchetata uchwycił na zdjęciach śnieg, który spadł na Saharze pod Ain Sefra w Górach Atlas, w prowincji Naama w północno-zachodniej Algierii.

Choć Sahara wielu kojarzy się tylko z gorącem, w rzeczywistości klimat na pustyniach bywa ekstremalny w obie strony. Ogromne dobowe amplitudy temperatury sprawiają, że za dnia na Saharze można się ugotować, za to noce na pustyni bywają lodowato zimne.

Zima w północno-zachodniej Algierii charakteryzuje się niewielkimi opadami deszczu. Śnieg na pustyni to jednak wielka rzadkość.

Tym razem jednak anomalia pogodowa zaskoczyła nawet Algierczyków. W nocy w Ain Sefra temperatura spadła do –2o Celsjusza, co w połączeniu ze zwiększoną w styczniu wilgotnością powietrza docierającego znad Atlantyku ponad Górami Atlas wywołało opady śniegu. Rano na pustyni wokół Ain Sefra skrzyła się warstwa śniegu i lodu.

Niezwykły widok – lodowe wzory, układające się pośród piaskowych wydm – utrwalił miejscowy fotograf, Karim Bouchetata.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy śnieg pojawił się w Algierii, ale takie zdarzenia to wielka rzadkość. W ciągu minionych 42 lat mieszkańcy Algierii oglądali śnieg tylko cztery razy.

Co ciekawe, zjawisko przydarza się coraz częściej: ostatnio w 2021, 2018 i 2016 r., wcześniej dopiero w 1979 r.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany