Jacek Kmiecik
@piterunia/Instagram
Polsko-białoruska para Katarzyna Piter/Lidia Morozowa pożegnał się z Australian Open w kiepskim stylu, przegrywając z japońsko-serbskim duetem Shuko Ayoama/Aleksandra Krunić 1:6, 1:6 w pierwszej rundzie turnieju gry podwójnej kobiet.

Rywalki „pożarły” Piter z Morozową

Mecz rozpoczął się od straty serwisu przez Katarzynę Piter i Lidię Morozową. Po kilkunastu minutach spotkania było już 0:5. Shuko Ayoama i Aleksandra Krunić błyskawicznie „pożerał” zagubione rywalki. Polsce i Białorusince udało się urwać jednego gema, przy swoim podaniu w zdecydowanie najdłuższym w pierwszym secie.

Zaledwie dwa gemy wywalczone przez Piter i Morozową

Druga odsłona wyglądała podobnie. Była wyrównana chwilę dłużej, a przynajmniej na to wskazywał wynik. Tym razem to 32-letnia poznanianka utrzymała swój serwis, lecz jej i partnerce udało się to zaledwie raz. Od stanu 1:1 oddały Japonce i Serbce pięć gemów i ponownie przegrały 1:6.

Smutne pożegnanie Piter z Melbourne

Po 64 minutach jednostronnego awans fetowały Aoyama i Krunić i o 1/8 finału zmierzą się z Włoszkami Sarą Errani i Jasmine Paolini, które pokonały Brazylijkę Ingrid Gamarrę Martins i Rumunkę Monicę Niculescu 6:3, 6:1.

Łatwiejsze zadanie Kawy z Kostiuk w drugiej rundzie

W turnieju deblowym pozostała jeszcze jedna Polka – Katarzyna Kawa, która w parze z Ukrainką Martą Kostiuk w drugiej rundzie zagra z niemiecko-francuskim tandemem Tamara Korpatsch/Elixane Lechemia. Początkowo Kawa i Kostiuk miały zmierzyć się z rozstawionymi z „jedynką” Amerykankami Cori Gauff/Jessica Pegula, ale ze względu na kontuzję tej drugiej główne faworytki wycofały się z gry podwójnej.

Australian Open 2024

Pierwsza runda gry podwójnej kobiet:

Katarzyna Piter (Polska)/Lidia Morozowa (Białoruś) – Shuko Ayoama (Japonia)/Aleksandra Krunić (Serbia) 1:6, 1:6