ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Śluby królewskie - tradycje i zasady, których przestrzegać...

TK

2018-05-16 09:33

2018-05-19 16:46

Dodaj komentarz

Śluby królewskie - tradycje i zasady, których przestrzegać powinna rodzina królewska. Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle

TK

2018-05-16 09:33

Śluby królewskie to pewne tradycje i zasady, których należy przestrzegać. Niektóre, zapoczątkowane dawno temu, które przetrwały do dziś oraz część zwyczajów, które zmieniały się z czasem. Ślub księcia Harry'ego z Meghan Markle już 19 maja 2018 roku. Ile będzie kosztował? O jakie szczegóły będą musieli zadbać przyszli małżonkowie i o pielęgnowanie jakich tradycji zadbają? Królewska etykieta skrywa się również pod protokołem królewskim, który zawiera szereg zasad, jakich rodzina królewska powinna przestrzegać. Zobacz zestawienie najciekawszych tradycji i zasad w związku ze zbliżającym się ślubem księcia Harry'ego i Meghan Markle.
Śluby królewskie - tradycje i zasady
1/15

(© AP/EAST NEWS)

Opis: Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle elektryzuje cały świat. Zobacz w naszej galerii najważniejsze zwyczaje i tradycje dotyczące ślubów królewskich.
Przejdź do galerii
 • Zaproszenia ślubne 
Zaproszenia na ślub muszą być wysłane w imieniu królowej. Ta zasada dotyczy również ślubu księcia Harry'ego z Meghan Markle. Według nieoficjalnych informacji na ceremonię ślubną Williama i Kate wysłano ponad 2 tysiące zaproszeń.
 • Tort 
Torty królewskie imponują rozmiarem i smakiem. Zawsze są do wyboru dwa - tak, aby sprostać oczekiwaniom gości. Jeden zawiera owoce.
 • Suknia ślubna 
Zgodnie z tradycją z 1840, którą zapoczątkowała królowa Wiktoria, każda suknia przyszłej księżniczki lub księżnej powinna być biała.
 • Mundur wojskowy do ślubu 
Tradycja związana z mundurem wojskowym do ślubu sięga do zaślubin księcia Alberta - męża królowej Wiktorii. Pełne umundurowanie brytyjskiej marynarki wojennej miał na sobie w 1981 książę Karol. Książę Harry będzie natomiast ubrany w mundur Irish Guards. Książę jest jej honorowym członkiem, natomiast jednostka stanowi część brytyjskiej piechoty.
 • Mirt w ślubnym bukiecie 
Mirt to element, który jest niezwykle istotny w królewskich ślubach. Został odkryty przez księcia Alberta, który podarował mirt królowej Wiktorii. Roślina została wykorzystana na jej weselu. Według królowej Wiktorii Hanowerskiej ten kwiat jest symbolem zaufania. Później mirt pojawiał się również w bukiecie królowej Elżbiety, księżnej Diany oraz Kate Middleton, księżnej Cambridge.
 • Tiara królewska 
Dzień ślubu jest momentem kiedy przyszła żona króla, czy księcia może założyć diadem. Ma to wymiar symboliczny, ponieważ tiara, którą ma na sobie wybranka królewska, należy do zbiorów koronnych royal family. Świat jednak obiegła informacje, że Meghan Markle ma złamać tę zasadę i w dniu ślubu założy tiarę rodziny Spencerów. Ma być to wyrazem pamięci o mamie księcia Harry'ego - księżnej Dianie.
 • Złożenie hołdu 
Każda panna młoda po ślubie składa swój bukiet na grobie nieznanego żołnierza w Westminster Abbey, co jest wyrazem hołdu.
 • Obrączki ślubne z walijskiego złota 
Obrączki ślubne dla królewskiej pary są wykonane z walijskiego złota. Co ciekawe mężczyźni, należący do rodziny królewskiej nie noszą obrączek. Obrączki nie zobaczymy na dłoniach księcia Filipa oraz księcia Williama. Tę tradycję złamał książę Karol. Nosił obrączkę ze ślubu z księżną Dianą, nawet po jej śmierci. Zdjął ją w 2005 roku. W tej chwili nosi obrączkę, którą założył w chwili zawarcia małżeństwa z Kamilą Bowles-Parker.
 • Rodzinne zdjęcie ślubne 
Po zakończeniu ślubu ma miejsce rodzinna sesja zdjęciowa. Biorą w niej udział najbliżsi członkowie rodziny królewskiej.
 • Koszt ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle 
Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle będzie kosztować około 32 miliony funtów. Odbędzie się 19 maja, o godzinie 13:00 w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor.
Ślub księcia Harry'ego i Mehan Markle już 19 maja 2018. Wszystko wskazuje na to, że ceremonia ślubna będzie największym wydarzeniem od czasu zaślubin księżnej Kate i księcia Williama. Meghan Markle będzie pierwszą księżną mieszanego pochodzenia i z medialną przeszłością w rodzinie królewskiej. Dodatkowo - poślubi ulubionego księcia poddanych królowej Elżbiety II. Wstąpienie do rodziny królewskiej wiąże się z szeregiem zasad, które kryją się pod protokołem królewskim, natomiast sam ślub królewski to również wydarzenie, które ma swoje tradycje i zasady.

Aby ceremonia zaślubin w ogóle była możliwa Meghan Markle musiała przejść na anglikanizm. Ponadto amerykańska aktorka jest rozwódką. Przyszła para królewska nie może wziąć zatem ślubu w katedrze Wesminsterskiej. Ceremonia ślubna księcia Harry'ego z Meghan Markle odbędzie się w Kaplicy Świętego Jerzego w Zamku Królewskim w Windsorze o godzinie 12:00 (czyli 13:00 czasu polskiego), a uczestniczyć ma w niej ponad 600 osób.

ZOBACZ ZWYCZAJE I TRADYCJE ŚLUBNE W GALERII:
Wśród gości znajdą się takie osoby jak:
 • członkinie zespołu Spice Girls,
 • piłkarz David Beckham,
 • tenisistka Serena Williams,
 • Patrick J. Adams,
 • wokalista i muzyk Elton John,
 • Rihanna
 • Ellie Goulding.


Nie zabraknie również najważniejszych polityków z całego świata.

Po zakończeniu uroczystości w kościele para młoda weźmie udział w przejażdżce po ulicach miasta i jest to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów przez Brytyjczyków w związku z royal wedding.

Tradycje i zasady związane ze ślubem królewskim, a także kilka ciekawostek dotyczących zachowania zobaczysz w naszej galerii.
Zobacz galerięPOLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Gala Menedżer Roku na Europejskim Kongresie GospodarczymCzytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się