Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ślubów poza urzędem przybywa. Zobacz, jakie miejsca wybierają młode pary [GALERIA]

(LS)
Od momentu wprowadzenia nowych przepisów (marca 2015 roku) pabianickie pary coraz częściej decydują się na uroczystość poza urzędem stanu cywilnego i wybierają coraz to nowe miejsca (np. w pabianickim kinie Tomi). To jednak spory wydatek. Oprócz należności za sporządzenie aktu małżeństwa (84 zł), trzeba wnieść dodatkową opłatę na rzecz gminy. Wynosi ona tysiąc złotych i służy pokryciu kosztów udziału kierownika urzędu stanu cywilnego w uroczystości poza urzędem, przede wszystkim dojazdu lub zapewnienia zastępstwa w urzędzie.Od początku roku poza Urzędem Stanu Cywilnego w Pabianicach udzielono 18 ślubów. Zobacz, jakie miejsca wybierali.
Od momentu wprowadzenia nowych przepisów (marca 2015 roku) pabianickie pary coraz częściej decydują się na uroczystość poza urzędem stanu cywilnego i wybierają coraz to nowe miejsca (np. w pabianickim kinie Tomi). To jednak spory wydatek. Oprócz należności za sporządzenie aktu małżeństwa (84 zł), trzeba wnieść dodatkową opłatę na rzecz gminy. Wynosi ona tysiąc złotych i służy pokryciu kosztów udziału kierownika urzędu stanu cywilnego w uroczystości poza urzędem, przede wszystkim dojazdu lub zapewnienia zastępstwa w urzędzie.Od początku roku poza Urzędem Stanu Cywilnego w Pabianicach udzielono 18 ślubów. Zobacz, jakie miejsca wybierali. ARC Polska Press Grupa
Zamek (czyli gmach Muzeum Miasta Pabianic), osada rybacka Sereczyn i Fabryka Wełny - to najchętniej wybierane przez młodych mieszkańców Pabianic miejsca, w których mówią sobie sakramentalne „tak”. Od początku roku poza Urzędem Stanu Cywilnego w Pabianicach udzielono 18 ślubów. Wśród popularnych miejsc były też ogrody restauracji hotele, a wśród nich: pałac w Ksawerowie, hotel Aviator, sala w Hermanowie.

- Tylko w wakacje odbędą się 52 śluby. Najchętniej wybieranymi miesiącami są: sierpień, wrzesień i październik - informuje Maria Klonowska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Pabianicach. - Termin uroczystości można wybierać z co najwyżej półrocznym wyprzedzeniem (tyle są ważne dokumenty-przyp. red.).

Od początku roku sakramentalne „tak” powiedziało sobie 143 pary. O blisko połowę mniej było w tym roku unieważnień małżeństwa. Na rozwód zdecydowały się 74 pary.

Z urzędowych statystyk wynika, że młodzi ludzie coraz częściej rezygnują ze ślubów kościelnych - aż 81 uroczystości odbyła się tylko w obecności urzędnika (ślubów konkordatowych było 62).

Do końca roku zaplanowano 28 uroczystości cywilnych.

Od momentu wprowadzenia nowych przepisów (marca 2015 roku) pabianickie pary coraz częściej decydują się na uroczystość poza urzędem stanu cywilnego i wybierają coraz to nowe miejsca (np. w pabianickim kinie Tomi). To jednak spory wydatek. Oprócz należności za sporządzenie aktu małżeństwa (84 zł), trzeba wnieść dodatkową opłatę na rzecz gminy. Wynosi ona tysiąc złotych i służy pokryciu kosztów udziału kierownika urzędu stanu cywilnego w uroczystości poza urzędem, przede wszystkim dojazdu lub zapewnienia zastępstwa w urzędzie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany