Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Śliczne labradorki szukają łodzian, którzy je wychowają. To psy, które będą psem przewodnikiem lub asystentem

Agnieszka Jedlińska
Agnieszka Jedlińska
Śliczne labradorki szukają łodzian, którzy je wychowają. To psy, które będą psem przewodnikiem lub asystentemCZYTAJ WIĘCEJ NA KOLEJNYCH SLAJDACH!
Śliczne labradorki szukają łodzian, którzy je wychowają. To psy, które będą psem przewodnikiem lub asystentemCZYTAJ WIĘCEJ NA KOLEJNYCH SLAJDACH! Fundacja na rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik
Poznańska Fundacja na rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik po raz kolejny poszukuje w Łodzi wolontariuszy, którzy zechcą zaopiekować się szczeniakiem rasy labrador i wychowywać go przez ponad rok na odważnego i przyjaznego wobec innych ludzi czworonoga. Potem pies zostanie przekazany pod opiekę trenera, który dokończy szkolenie na psa przewodnika dla osoby niewidzącej lub asystującego dla osób z syndromem stresu pourazowego. W tej chwili w Łodzi wychowują się już dwa takie szczeniaki, które pod opiekę wolontariuszy trafiły jesienią w wieku 11 tygodni.

Do wolontariuszy i jednocześnie pod opiekę szkoleniowca trafiły jesienią dwie suczki rasy labrador jeden biszkoptowy, drugi czekoladowy - siostry Leila i Figa. Zanim jednak psy będą mogły wspierać osoby niepełnosprawne, głównie niewidome, potrzeba ok. dwóch lat. Pod opieka wolontariusza pies pozostaje przez 12 miesięcy. Dlatego psy szkoli się non stop wybierając z kolejnych miotów te najlepiej rokujące na przyszłość. Zainteresowanie psem przewodnikiem jest w Łodzi ogromne, podobnie jak zapotrzebowanie.

Wiele osób niewidzących chciałoby prowadzić normalne życie, a pies przewodnik bardzo to ułatwia.
Aktualnie oba psy ubrane w charakterystyczne kubraczki z logo i nazwą Fundacji można spotkać w łódzkich tramwajach, na dworcu lub w galerii handlowej. Za kilka miesięcy, jesienią, po przejściu szeregu badań oraz po zaliczeniu testów kwalifikacyjnych rozpoczną szkolenie specjalistyczne, Leila w kierunku psa przewodnika osoby niewidomej, Figa – psa asystującego sygnalizującego atak paniki. Wśród osób które oczekują na psa przewodnika są także mieszkańcy Łodzi i okolic.

Psy są przekazywane osobom potrzebującym bezpłatnie, a utrzymanie czworonoga w czasie nauki (ok. 2 lata) pokrywa fundacja.

Szukamy kolejnych wolontariuszy, bo chcemy zwiększyć liczbę szkolonych psów w Łodzi. Tym razem potrzebujemy opiekunów dla sześciomiesięcznych labradorów - mówi Irena Semmler, prezes Fundacji Labrador.

Wolontariuszami mogą zostać pełnoletni mieszkańcy Łodzi, pracujący zdalnie lub w niepełnym wymiarze czasu pracy, a ilość wolnego czasu wystarczy na udział w spotkaniach z instruktorem co najmniej 2 razy w miesiącu oraz na samodzielną pracę z psem.. Wolontariusze dostaną pod opiekę psy po odbyciu szkolenia prowadzonego w formie online. Fundacja zapewnia wsparcie instruktorskie, a także pokrywa wszelkie koszty związane z pobytem psa w rodzinie zastępczej.

W ciągu 19 lat istnienia wyszkoliła i przekazała nieodpłatnie 70 psów przewodników osób niewidomych oraz 2 psy sygnalizujące atak paniki w zespole stresu pourazowego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak Disney wzbogacił przez lata swoje portfolio?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany