Śląsk Wrocław - Widzew 0:0. Na pewno łodzianie mają duży niedosyt. Zmarnowany karny!

(hof, ww)
W spotkaniu czwartej kolejki piłkarskiej ekstraklasy, rozegranym we Wrocławiu, Widzew zremisował 0:0 ze Śląskiem. Bez wątpienia tym wynikiem są bardzo rozczarowani łodzianie, bo oni byli bliżej zdobycia trzech punktów. Niestety, Pawłowski nie wykorzystał rzutu karnego, bramkarz Śląska obronił jego strzał. Tym samym widzewiak nie zdobył czwartego gola w czwartym spotkaniu sezonu. To pierwszy remis podopiecznych trenera Janusza Niedźwiedzia w sezonie. Spotkanie we Wrocławiu nie zachwyciło poziomem. Owszem obydwie drużyny starały się, dużo biegały, ale wyraźnie brakowało piłkarskiej jakości. Śląsk i Widzew oddał po trzy celne strzały. To mało i nie ma się zatem co dziwić, że spotkanie zakończyło się bezbramkowym wynikiem. W następnej kolejce do Łodzi przyjeżdża Legia. Bez wątpienia łodzianie muszą zagrać skuteczniej.

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź relacja na żywo

strona wymaga odświeżania

ŚLĄSK WROCŁAW0
WIDZEW ŁÓDŹ0

90+4' Koniec spotkania, wynik 0:0
90+1' Żółta kartka dla Olsena
90' Sędzia doliczył cztery minuty
89' Widzew przeważa w końcówce
88' Bramkarz Śląska broni strzał Lipskiego
86' Będą kolejne zamiany w Widzewie. Wchodzą Kun i Sypek, schodzą Nunes i Pawłowski
84' Rożny dla Widzewa
84' Yeboah w dobrej sytuacji przestrzelił obok słupka
83' Aut dla gospodarzy
81' Mocno niecelna główka Sancheza
80' Atak Pawłowskiego powstrzymany przez obrońcę rywala
78' Widzew zacznie akcję od swojej bramki
76' Gospodarze informują, że na stadionie jest 15 tysięcy kibiców
74' Zmiana w Widzewie, schodzi Terpiłowski, pojawia się Letniowski.
73' Rożny dla Śląska
72' Gospodarze wymieniają dużo podań
69' Widzew ma problem z przeprowadzeniem składnej akcji
67' Zmiana w drużynie Śląska, schodzi Samiec-Talar, wchodzi Leiva
65' Zmiana w Widzewie, z boiska schodzi Bożidar Czorbadżijski, pojawia się Martin Kreuzriegler.
65' Dynamiczna akcja Widzewa
63' Rut rożny dla gospodarzy
62' Do tej pory 11 strzałów gospodarzy i sześć gości, ale tylko po dwa celne
61' Zmiana w Śląsku, z boiska schodzi Dennis Jastrzembski, a pojawia się John Yeboah.
60' Teraz faza meczu z przewagą gospodarzy
58' Ravas broni Widzew przed utratą bramki, broni w sytuacji sam na sam
57' Piłka w rękach Ravasa
55' Była okazja dla Widzewa, ale obrońca wybił piłkę spod nóg Pawłowskiego
55' Widzew zaczyna akcję od własnej bramki
53' Próba indywidulanej akcji Sancheza, ale powstrzymana przez obroćcę
51' Atak Śląska, ale zakończony niecelnym strzałem
49' Dobra sytuacja Sancheza, ale widzewiak na pozycji spalonej
48' Wolny dla gospodarzy
46' Arbiter rozpoczął drugą część spotkania
Wracamy po przerwie
45' Pierwsza połowa skończona.
43' Pawłowski miał szansę w czwarty meczu sezonu, zdobyć czwartego gola. Może się jeszcze uda
41' Jak ta sytuacja wpłynie na łodzian?
38' Karny dla Widzewa, Strzał Pawłowskiego broni Szromnik...
35' Trzeba przyznać, że poziom meczu nie oszałamia
33' Rożny dla Śląska
33' Gospodarze zaczynają dominować na boisku
31' Janasik trafił w spojenie słupka i poprzeczki, szczęście Widzewa
30' Widzew wysoko i skutecznie przeszkadza gospodarzom
27' Gra przeniosła się do środka pola
25' Faul dla Śląska 25 od bramki Widzewa, Exposito, ale obok słupka
23' Przycisnęli gospodarze, ale Widzew dobrze się broni
22' Terpiłowski na pozycji spalonej
20' Groźnie pod bramką Śląska. Ciekawa akcja, ale bez bramkowego wykończenia
18' Żółta kartka dla Gretarssona za faul na Pawłowskim
16' Rożny dla gości
15' Znów groźny strzał Exposito, Ravas na rzut rożny
13' Exposito strzelał obok bramki
12' Wolny dla gospodarzy
10' Faulowany Shehu
8' Dobra sytuacja Widzewa, ale zbyt lekko strzelał Terpiłowski
6' Śląsk zyskuje lekką przewagę
4' Spalony widzewiaka
3' Rożny dla Widzewa, strzał Terpiłowskiego wysoko nad bramką
2' Gospodarze zaczęli bardzo agresywnie, ale Widzew sobie radzi dobrze
1' Sędzia rozpoczął spotkanie
Godz. 19.57 We Wrocławiu podkreślają, że nawet gdy Widzew był w III czy II lidze, fani łodzian wykupywali po kilkanaście tysięcy karnetów, czym zawstydzali niejedną ekstraklasową drużynę. Zresztą robią to do dziś.
Godz. 19.50 Ostatni ekstraklasowy mecz we Wrocławiu Śląska i Widzewa miał miejsce 12 maja 2014 roku, gospodarze wygrali 1:0, po golu Marco Paixao z rzutu karnego. W starciach ligowych, wrocławianie nie przegrali żadnego z czterech poprzednich pojedynków z Widzewem.
Godz. 19,45 Warto odnotować fakt, że spotkanie w podstawowej jedenastce zacznie Jordi Sanchez. W dwóch poprzednich spotkaniach, wchodząc z ławki rezerwowych, zdobywał gole. Fajnie będzie jeśli podtrzyma skuteczność.
Godz. 19.40 Arbitrem głównym dzisiejszego meczu będzie Damian Kos z Wejherowa. To dla niego trzecie spotkanie ekstraklasy w tym sezonie.
Godz. 19.32 Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom 1:2
Bramki: Marc Gual 12 - Filipe Nascimento 63, karny, Maurides 90+4
Czerwone kartki: Mateusz Skrzypczak (44 minuta, Jagiellonia, za drugą żółtą), Andrzej Trubeha (70 minuta, Jagiellonia, za brutalny faul).
Godz. 19.30 Rezerwowi Widzewa: Wasyl Łytwynenko (72), Serafin Szota (5), Juliusz Letniowski (10), Patryk Lipski (20), Jakub Sypek (21, M), Dominik Kun (22), Paweł Zieliński (23), Martin Kreuzriegler (33), Kristoffer Normann Hansen (77).

Godz. 19.20 Komunikat Śląska. „Zgodnie z wypracowanym dziś porozumieniem z Komendą Miejską Policji we Wrocławiu, WKS Śląsk Wrocław SA zdecydował o wpuszczeniu kibiców Widzewa Łódź na sektor gości Tarczyński Arena Wrocław.
Decyzja ta została podjęta w trosce o bezpieczeństwo kibiców obydwu drużyn oraz mieszkańców Wrocławia. Jednocześnie przypominamy, że spotkanie Śląska Wrocław z Widzewem Łódź zostało zakwalifikowane jako mecz podwyższonego ryzyka, w związku z czym na obiekcie i w jego bezpośrednim otoczeniu pojawi się zwiększona liczba służb ochrony oraz sił policyjnych. Apelujemy o przestrzeganie regulaminu imprezy masowej i przepisów prawa".

Godz. 19.14 Wyjściowy skład gospodarzy: Szromnik – Janasik, Poprawa, Gretarsson, Garcia – Olsen, Schwarz – Samiec-Talar, Quintana, Jastrzembski – Exposito
Godz. 19.03 Spotkanie obejrzy 1,5 tys. kibiców Widzewa. Kibice Śląska spotkali się z zarządem wrocławskiego klubu i postawili ultimatum. Jeśli na trybunach nie będzie łodzian, to oni również nie przyjdą na mecz. Działacze zmienili zdanie i wpuszczą na stadion fanów Widzewa.

Godz. 19.01 Wyjściowy skład Widzewa na mecz ze Śląskiem: Henrich Ravas (26) - Bożidar Czorbadżijski (3), Mateusz Żyro (4), Juljan Shehu (6), Karol Danielak (8), Jordi Sanchez Ribas (9), Ernest Terpiłowski (13), Bartłomiej Pawłowski (19), Marek Hanousek (25), Fabio Nunes (92), Patryk Stępiński (95).
Godz. 18:30 - Zapraszamy na relację z meczu Śląsk - Widzew. Za chwilę podamy składy obu drużyn. Poniżej aktualna tabela Ekstraklasy...