Jakub Maj
Jakub Maj
od 16 lat
Reprezentacja Polski zagrała bardzo słabe spotkanie z Wyspami Owczymi. Na szczęście dzięki rzutowi karnemu i przebłysku doskonałej techniki Lewandowskiego, Biało-Czerwoni wygrali i dopisali trzy punkty w grupie eliminacji Euro 2024.

Bramki z meczu Polska - Wyspy Owcze [WIDEO]

Przed spotkaniem z Wyspami Owczymi reprezentacja Polski była w złej sytuacji. Przez to, że Biało-Czerwoni przegrali z Czechami i Mołdawią, znaleźli się na 4. miejscu w grupie eliminacji Euro 2024. Wyspy Owcze miały być dla nas przełamaniem.

Polacy od samego początku dyktowali warunki tego spotkania, ale brakowało konkretów. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramowym remisem i wielkim rozczarowaniem. Co ciekawe, to nasz rywal jako pierwszy zanotował celny strzał.

Druga połowa była nieco lepsza, ale nadal daleka od ideału. Przełamanie nisko ustawionej defensywy Wysp Owczych przyszło dopiero w 73. minucie. Robert Lewandowski wykorzystał rzut karny. Ręką w polu karnym zagrał jeden z obrońców. Przewinienie było oczywiste, ale arbiter i tak podszedł do monitora VAR.

10 minut później kapitan naszej kadry podwyższył prowadzenie sytuacyjnym strzałem z pola karnego. "Lewy" przelobował bramkarz rywali i zapewnił cenne zwycięstwo i awans w tabeli grupy eliminacji Euro 2024.

Pierwszy skład reprezentacji Polski: 1. Wojciech Szczęsny, 4. Tomasz Kędziora, 5. Jan Bednarek, 14. Jakub Kiwior, 18. Bartosz Bereszyński, 15. Michał Skóraś, 10. Grzegorz Krychowiak, 20. Piotr Zieliński, 13. Jakub Kamiński, 9. Robert Lewandowski, 7. Arkadiusz Milik.

REPREZENTACJA w GOL24

Letnie okienko transferowe w Ekstraklasie w sezonie 2023/24 dobiega końca 4 września (w nocy z poniedziałku na wtorek). Niemal wszystkie drużyny mają kompletne kadry. Oto najciekawszy transfer w każdym klubie Ekstraklasy.Aby zobaczyć wszystkie transfery klikaj strzałkę w prawo!

Najciekawszy transfer w każdym klubie Ekstraklasy. Raków Czę...