Skra Częstochowa - ŁKS 1:2. Wynik zdecydowanie lepszy od gry lidera tabeli z Łodzi

Tomasz Jabłoński
Dziś, w niedzielę, ŁKS gra na wyjeździe ze Skrą Częstochowa
W spotkaniu dwudziestej kolejki piłkarskiej pierwszej ligi ŁKS pokonał w Bełchatowie Skrę Częstochowa 2:1. Przez pewien czas wydawało się, że podopieczni trenera Kazimierza Moskala zainkasują komplet punktów bez większego problemu. Po ładnych trafieniach Szeligi i Mokrzyckiego szybko wyszli bowiem na prowadzenie 2:0. Jednak poźniej coś się ,,zacięło" w grze faworyta. Zajmujący ostatnią pozycję w tabeli częstochowianie strzelili kontaktową bramkę i mieli kilka naprawdę klarownych okazji do zdobycia kolejnych. Tym razem ,,Rycerzom Wiosny" się udało. Ale w kolejnych meczach może już się nie udać. Choć, wiadomo. Najważniejszy jest wynik. W najbliższą sobotę ŁKS podejmie na stadionie przy al. Unii Chrobrego Głogów (20).

Skra ŁKS na żywo

Wynik meczu Skra ŁKS 1:2

KONIEC MECZU - W Bełchatowie Skra Częstochowa przegrywa z ŁKS 1:2. To nie był dobry występ łodzian, ale, jak zawsze, najważniejszy jest końcowy rezultat. Ełkaesiacy umocnili się w fotelu lidera tabeli zaplecza ekstraklasy. Skra-ŁKS 1:2.
90 min - Sędzia przedłuża ten mecz co najmniej o pięć minut.
87 min - Żółta kartka dla Bobka.
86 min - Znów groźna akcja Skry. Kończy ją minimalnie niecelnym uderzeniem Wincierz.
83 min - Kolejna bardzo dobra okazja dla Skry. Z 11 metrów płasko strzela Babiarz, jednak minimalnie niecelnie.
82 min - Dwie zmiany w ŁKS. Schodzą Trąbka i Pirulo, wchodzą Okhronchuk i Janczukowicz.
81 min - Żółta kartka dla Szymańskiego.
80 min - Żółta kartka dla Koprowskiego.
80 min - Żółta kartka dla Noconia.
79 min - Mógł już być remis. Po centrze Bobek źle obliczył tor lotu piłki, a z bliska strzelał Kozłowski, trafił jednak w plecy Marciniaka. Goście mieli szczęście.
78 min - Bobek interweniuje po centrze Wincierza.
74 min - Podwójna zmiana w Skrze. Za Flaka wchodzi Gojko, natomiast za Lukoszka wchodzi Winciersz.
74 min - Zmiana w ŁKS. Balongo zastępuje Juricia.
72 min - Wolny dla Skry i przed bramką Bobka było nieco nerwowo.
68 min - Po strzale Pirulo piłkę odbija Bursztyn. Później w ,,szesnastce" Skry dochodzi do ogromnego zamieszania, ale bez efektów. Sędzia dopatruje się faulu Juricia.
67 min - Po wznowieniu gry z rożnego centruje Mokrzycki.
64 min - Kibice ŁKS zapalili race. Gęsty dym sprawia, że sędzia musi przerwać ten mecz.
64 min - Ładna akcja łodzian. Pirulo ściągnął na siebie kilku rywali i podał do Szeligi. Ale jego uderzenie broni Bursztyn.
61 min - GGGOOOLLL!!! Dla Skry! Po błędzie Dankowskiego Lukoszek w pole karne wpada i silnie strzela. A piłka wpada do siatki między nogami Bobka. To ewidentny błąd młodego golkipera łodzian. Skra - ŁKS 1:2.
60 min - Kontra Skry. Ostatecznie Lukosek uderza z 16 metrów, ale trafia wprost w Bobka. Wcześniej piłkę stracił Pirulo.
59 min - Podwójna zmiana w Skrze. Wchodza Jaroch i Baranwicz, schodzą Pyrdoł i Olejnik.
55 min - Akcja Juricia zakończona strzałem.
54 min - Żółta kartka dla Olejnika.
52 min - Dogodna okazja Skry. Ale Pyrdoł nie zdołał pokonać Bobka uderzeniem z ostrego kąta.
51 min - Zablokowane uderzenie Olejnika.
48 min - Strzela Pirulo, broni Bursztyn.
46 min - Trąbka fauluje Noconia.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Zaczynamy drugą połowę meczu Skra-ŁKS. Zapraszamy na relację.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Do przerwy ŁKS prowadzi ze Skrą Częstochowa 2:0. Zapraszamy na relację po zmianie stron.
43 min - Szymański przewraca Szeligę.
42 min - Kowalczyk faulowany przez Pyrdoła.
41 min - Pewne interwencja Bobka po dośrodkowaniu.
38 min - Groźna kontra Skry, zakończona uderzeniem Noconia tuż obok słupka.
37 min - Żółta kartka dla Marciniaka za faul taktyczny na Kozłowskim.
34 min - Koprowski wybija wślizgiem piłkę spod nóg Flaka.
33 min - Flak fauluje Kowalczyka.
32 min - Tym razem nad poprzeczką uderza Pyrdoł.
30 min - Groźne uderzenie Lukoska obok bramki.
29 min - Bobek łapie piłkę do dośrodkowaniu Flaka.
22 min - Interwencja Mesjasza po podaniu z prawej strony Dankowskiego.
21 min - W pole karne centruje Babiarz.
19 min - Zamieszanie w polu karnym łodzian.
18 min - GGGOOOLLL!!! Dla ŁKS!!! Kapitalnym technicznym uderzeniem z wolnego popisuje się Mokrzycki. Piłka przelatuje nad murem, odbija się od poprzeczki i wpada do siatki. Skra-ŁKS 0:2.
17 m in - Kolwaczyk starał się podać do Juricia. Nieco później faulowany jest Mokrzycki.
15 min - Podaje Pirulo, zagrywa Mokrzycki, jednak nic z tego nie wynika.
13 min - Pyrdoł przewraca się w polu karnym. Bez reakcji arbitra.
11 min - Ładna akcja Pyrdoła, zakończona celnym uderzeniem z pola karnego.
10 min - Kowalczyk ładnie starał się ,,poszukać" Szeligi.
7 min - Podaje Lukoszek, ale nic z tego nie wynika.
4 min - GGGOOOLLL!!! Dla ŁKS!!! Do siatki trafia Szeliga po świetnym podaniu Pirulo. Skra-ŁKS 0:1.
2 min - Strzał z wolnego Mesjasza. W efekcie róg.
1 min - Faul na Babiarzu. Będzie wolny dla Skry.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Skra-ŁKS. Zapraszamy na relację.

Godz. 14:58 - Oba zespoły już na murawie. Skra na błękitno, ŁKS na czarno.

Godz. 14:54 - Trener Moskal nie może skorzystać z usług pauzującego za cztery żółte kartki Hiszpana Nacho Monsalve oraz leczącego uraz Litwina Artemijusa Tutyskinasa. Dziś w oficjalnym starciu ŁKS może natomiast zadebiutować Serb Milan Spremo.

Godz. 14:48 - W zespole z Częstochowy jest dwóch dobrze znanych fanom dwukrotnych mistrzów kraju zawodników. Są to: Pyrdoł oraz Sajdak.

Godz. 14:45 - Pierwsza jedenastka Skry: Jakub Bursztyn – Adam Mesjasz, Beniamin Czajka, Piotr Nocoń, Filip Kozłowski, Piotr Pyrdoł, Jan Flak, Kamil Lukoszek, Szymon Szymański, Bartłomiej Babiarz, Adam Olejnik

Godz. 14:42 - Oto wyjściowy skład ,,Rycerzy Wiosny". Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Adam Marciniak, Oskar Koprowski – Michał Mokrzycki, Mateusz Kowalczyk, Michał Trąbka – Pirulo, Bartosz Szeliga, Stipe Jurić. Na ławce rezerwowych zasiądą: Dawid Arndt, Władysław Ochrończuk, Nelson Balongo, Dawid Kort, Milan Spremo, Kelechukwu Ibe-Torti, Bartosz Biel, Marcel Wszołek i Piotr Janczukowicz.

Łódzki Klub Sportowy, czyli lider tabeli w poszukiwaniu kolejnych punktów gra dziś o godzinie 15 na stadionie w Bełchatowie z Skrą Częstochowa. Kibice ŁKS liczą na łatwe zwycięstwo i kolejne trzy punkty, które umocnią pozycję łodzian w pierwszoligowej tabeli.
A może to gospodarze postarają się o niespodziankę. Urwanie punktów liderowi z Łodzi byłoby nie lada sensacją. Ale przecie to piłka nożna, zatem każdy scenariusz jest możliwy.

Skra ŁKS relacja na żywo

Oczywiście bezapelacyjnym faworytem jest ŁKS. Choć łodzianie po średnim meczu zremisowali u siebie z GKS Tychy, to jednak wciąż są liderem, a Skra zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i minionej kolejce uległa Chojniczance.