Skandal w meczu Szachtara z FC Nordsjaelland [film]

(ls)
.
. youtube.pl
Szachtarem Donieck (2:5) doszło do skandalicznej sytuacji. Napastnik gości Luiz Adriano strzelił jedną z bramek łamiąc przy tym zasadę fair play.

Zobacz film

W 26. minucie meczu, kiedy gospodarze prowadzili 1:0, na murawę padł jeden z zawodników FC Nordsjaelland, który ucierpiał w starciu z rywalem. Sędzia Antony Gautier przerwał grę, w momencie gdy Duńczycy mieli piłkę i pozwolił udzielić piłkarzowi pomocy.

Po chwili Francuz zarządził rzut sędziowski i piłkarz Szachtara zasygnalizował, że w geście fair play oddaje piłkę gospodarzom. Wybił ją w kierunku bramki rywali, ale jego zachowanie źle odczytał jego kolega z drużyny, Luiz Adriano. Brazylijczyk popędził na bramkę i zdobył gola.

Trener gości Mircea Lusescu zadecydował, żeby oddać bramkę rywalom, jednak kiedy gracze FC Nordsjaelland wznowili grę, to piłka szybko została im odebrana.

Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem gości 5:2