Siódemka - Budowlani 3:1. Siatkarski beniaminek ekstraklasy lepszy od łodzianek

hof
Trener Budowlanych i jego zawodniczki
Trener Budowlanych i jego zawodniczki Łukasz Kasprzak
Siatkarki Budowlanych przegrały 1:3 z beniaminkiem ekstraklasy, do wczoraj przedostatnim zespołem ligi, Siódemką Legionowo. To największa sensacja szóstej kolejki. I od razu trzeba przyznać, że łodzianki przegrały zasłużenie, bo zagrały bardzo słaby mecz.

Pierwsza partia poniedziałkowego spotkania była bardzo nerwowa. Gospodynie dość długo utrzymywały dwupunktową przewagę i dopiero po ataku Katarzyny Brydy był remis 15:15. Łodzianki pierwszy raz prowadziły po nieprecyzyjnym ataku zawodniczki Siódemki (17:16). Z kolei skuteczny blok Sylwii Pyci dał kolejny punkt i wydawało się, że Budowlani pewnie będą zmierzać do wygrania seta.

Niestety, w końcówce seria niezwykle schematycznych, ale silnych ataków Łukaszewskiej sprawiła tyle problemów zawodniczkom przyjezdnych, że nie zdołały utrzymać prowadzenia i przegrały partię 23:25.

W drugim secie podopieczne trenera Macieja Kosmola wzięły się ostro do pracy i na efekty nie trzeba było długo czekać. Skuteczne ataki i dobra gra w obronie sprawiły, że drużyna gości prowadziła 12:7, 20:11, by ostatecznie zwyciężyć 25:13. Postawa drużyny w tej partii dawała podstawy przypuszczać, że łodzianki pewnie wygrają poniedziałkowy mecz.
A jednak trzeci set to fatalna postawa drużyny gości. Łodzianki były wprost bezradne przy siatce, toteż zespół Siódemki wygrywał 9:2, 21:14, po czym pewnie triumfował do 16.
W czwartej partii, jak się później okazało ostatniej, łodzianki nie zdołały nawiązać wyrównane walki z ambitnie walczącymi gospodyniami. Siódemka przeważała w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a w szczególności w grze w obronie i porażka łodzianek stała się faktem.
Przed meczem w drużynie Budowlanych nastawiano się zdobycie na trzech punktów. Niestety, zamiast sukcesu zespół musiał przełknąć gorycz porażki.
Siódemka Legionovia Legionowo - Budowlani Łódź 3:1 (25:23, 13:25, 25:16, 25:18)
Budowlani: Thompson 1, Bryda 7, Pycia 9, Dos Santos 17, Ściurka 8, Sikorska 10, Durajczyk (libero) oraz Mikołajewska 2, Wójcik 1, Piątek 3
W pierwszej lidze Stal Mielec przegrała z Jedynką Aleksandrów Łódzki 1:3 (16:25; 26:24; 13:25; 16:25). Jedynka czteropunktową przewagą pozostaje liderem.
W drugiej lidze Perła Złotokłos uległa ŁKS Commercecon 0:3 (10:25, 17:25, 17:25)