Sierpniowe otwarcia ulic w Łodzi - którymi pojedziemy już wkrótce?

Anna Odrowska
Anna Odrowska
Zaktualizowano 
Największą szansę na szybkie zakończenie remontu ma ul. Traugutta.

Tutaj widać bowiem najbardziej zaawansowany postęp prac, a pierwsi kierowcy już próbują tędy jeździć czy parkować... nowym trotuarem spacerują również piesi. Na zrewitalizowanym odcinku położono asfalt, chodniki i kończy się urządzanie zieleńców, w których znajdują się m.in. bukszpany, rozplenica czy dąbrówka, przy ulicy posadzono platany. Otwarcie dla ruchu ma nastąpić jeszcze w sierpniu. W połowie sierpnia oficjalnie otwarta dla ruchu samochodów ma być ul. Rokicińska od ul. Malowniczej do ul. Gajcego.

Na razie „puszczono” tędy autobusy, a kierowcy korzystający z tego odcinka docelowo mogą jeździć już w dwóch kierunkach. Widać tu także już rowerzystów chociaż droga rowerowa budowana jest jeszcze w okolicy autostrady. Nadal rozkopany jest kolejny fragment od ul. Gajcego do granic miasta.

Następnymi ulicami, które powinny zostać otwarte na przełomie sierpnia i września są trzy rewitalizowane drogi - Tuwima od ul. Kilińskiego do ul. Targowej, Nawrot od ul. Piotrkowskiej do ul. Kilińskiego i Kilińskiego od ul. Narutowicza do ul. Rewolucji 1905 r.
Pod koniec wakacji zakończyć ma się remont ul. Dąbrowskiego od ul. Rzgowskiej do ul. Łomżyńskiej i ul. Rzgowskiej między ulicami Dąbrowskiego a pl. Niepodległości. Nadal remontowany ma być fragment ul. Dąbrowskiego od ul. Kilińskiego do ul. Podgórnej.
W połowie września zakończyć ma się uciążliwy remont wiaduktu na ul. Pabianickiej. Na razie w godzinach szczytu kierowcy, szczególnie jadący po południu z Łodzi w kierunku Pabianic, muszą borykać się z korkami ciągnącymi się od ul. 3 Maja aż do wiaduktu - czasem pokonuje się ten odcinek w godzinę.

We wrześniu gotowe ma być też rondo na skrzyżowaniu ulic Jędrzejowskiej i Tomaszowskiej.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

U
Uśmiechamy się

Znowu zbudowali!

Znowu rozwój miasta!

k
kuku

Dobrze,dobrze niech tkwią te ch...je tych korkach przynajmniej się nie pozabijają.

Dodaj ogłoszenie