Siatkówka. Zwycięstwo i awans ŁKS Commercecon do fazy grupowej Ligi Mistrzyń

Siatkarki ŁKS Commercecon wywalczyły awans do Ligi Mistrzyń

Łodzianki zaczęły rewanżowy mecz eliminacji spokojnie, prowadząc 5.2. Ambitne gospodynie doprowadziły do wyrównania. Trwała walka punkt za punkt. W końcówce skuteczniejsze były łodzianki, które wygrały do 22.
Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia gospodyń, ale ełkaesianki szybko opanowały nerwy i sytuację. Prowadziły 7:3 i szybko ten kapitał roztrowniły. Calcit prowadził 10:9, a potem 18:15. ŁKS odzyskał inicjatywę i wyszedł na powadzenie 19:18. Tylko na chwilę. Znów rywalki lepiej atakowały i zdobyły dwa punkty. Ataki Lazović i skuteczny blok dały dwupunktową przewagę zespołowi gości, który pewnie wygrał drugiego seta i zapewnił sobie awans do Ligi Mistrzyń.
W trzecim secie Calcit prowadził z rozluźnionym ŁKS 14:7 oraz 21:13 i wygrał. Na tę partię najlepiej spuścić zasłonę milczenia.
W czwartym secie ŁKS się zmobilizował. Prowadził 12:4, przy ciągle serwującej Zaroślińskiej - Król. Wydawało się, że będzie spcerek. Tymczasem rywalki zdobyły trzy punkty pod rząd i trener ŁKS wziął czas. Pomogło. Było 19:11. Kłopoty z przyjęciem sprawiły, że przewaga zmalała do czterech punktów. Łodzianki wzięły się w garść. Atak Lazović zapewnił wygranie seta i meczu.

Na spotkaniu w wyludnionej hali nie zabrakło głośno dopingujących kibiców łodzianek.

Eliminacje Ligi Mistrzyń - mecz rewanżowy

Calcit Volley Kamnik - ŁKS Commercecon Łódź 1:3

(22.25, 22:25, 25:17, 17:25)

Calcit: Pogacar (1), Brulec Kostic (15), Zatkovic (17), Charuk (12), Radiskovic (8), Guiggi (3), Janezic (libero) oraz Marusic P. (1), Marusic S. , Jerala (4), Vovk (1)
ŁKS: Wójcik (12), Lazović (11), Ninković (8), Bongaerts (2), Alagierska (6), Zaroślińska-Król (19), Saad (libero) oraz Kalandadze (1), Pasznik (1), Strasz (libero), Pacak (6)
MVP
Katarzyna Zaroślińska - Król

Pierwsze spotkanie 0:3 - awans ŁKS Commercecon

Słowenki nie miały wiele do powiedzenia w poprzednim meczu i w żadnym z trzech setów nie zdołały zdobyć dwudziestu punktów. MVP tamtego spotkania została Katarina Lazović, która zdobyla 15 punktów, a po 10 "oczek" dołożyły Aleksandra Wójcik i Katarzyna Zaroślińska-Król.

ŁKS Commercecon będzie walczył w grupie C Ligi Mistrzyń. Przeciwniczki to: VakifBank Stambuł (Turcja), ASPTT Mullhouse (Francja) oraz Marica Płowdiw (Bułgaria).

Tymczasem w ligowym meczu Legionovia - Developres Rzeszów 1:3