Siatkówka. Wygrana Budowlanych za trzy punkty

Siatkarki Budowlanych pokonały Piłkę Bydgoszcz 3:1 i zdobyły trzy cenne punkty

Złe miłego początki. Bydgoszczanki zaczęły mecz od prowadzenia 2:0. Łodzianki opanowały sytuację. Głównie dzęki akcjom Beier uzyskały kilkupunktową przewagę i utrzymały ją do końca seta.
Druga partia rozpoczęła się identycznie jak pierwsza. Piła prowadziła 2:0, a potem drużyna gości nie oddawała przewagi, skutecznie punktując. Trener Jacek Pasiński wziął dwa razy czas, wpuścił na parkiet Pycię i Grajber, ale nadal incjatywa należała do bydgoszczanek. Łodzianki z akcji na akcję grały gorzej, przegrywając 13:20. Takiej straty nie udało się odrobić.
W trzecim secie trwała niemoc Budowlanych. Łodzianki przegrywały różnicą trzech punktów. Ale, kobieta zmienną jest.
Role się odwróciły i Pałac oddawał punkt za punktem. Przypomniała o sobie Beier, obijając niemiłosiernie rywalki.
Czwarty set nie miał historii. Zmobilizowane łodzianki szybko objęły prowadzenie 4:0, 10:4. Kilka ładnych akcji miała Pycia. Łodzianki odniosły zwycięsto za trzy punkty.
Nie pojawiły się na boisku kontuzjowane Gromadowska. Muresan rogrzewała się na boku, ale po siedmiu tygodniach przerwy, trudno było liczyć, że wjedzie na parkiet.
Budowlani Łódź - Pałac Bydgoszcz 3:1
25:21, 19:25, 25:13, 25:14

Budowlani: Polańska, Liniarska, Twardowska, Beier, E. Brzezińska, Vincourova, Medyńska (libero) oraz Pycia, Grajber, Woźniczka. MVP Vincourova
Rozlosowanio pary Pucharu Polski. W kolejnej rundzie ŁKS Commercecon 17 lutego w hali przy u. Skorupki zagra z Aluprofem Bielsko-Biała. Budowlani są już ćwierćfinale. 16 marca w Atals Arenie podejmą MKS Dąbrowa Górnicza.
Na razie trwają zmagania ligowe. W niedzielę w ekstraklasie zespół Budowlanych o godz. 14.45 podejmie PTPS Piła. W I lidze w sobotę o godz. 18 ŁKS Commercecon zmierzy się w Łodzi z Nike Węgrów.