Siatkówka. Wiele na to wskazuje, że to będą emocjonujące derby Łodzi

W niedzielę o godz. 20.30 w Łódź Sport Arena derby Łodzi.

Czwarty w tabeli ŁKS Commercecon (5 wygranych 3 porażki), podejmie szósty team zmagań Grot Budowlani (44). Emocji nie powinno zabraknąć.
Ełkaesianki wygrały dwa ostatnie mecze ligowy z UNI Opole i pucharowy, europejski z Swietelsky Bekescsaba, oba 3:1 (rewanż 24 listopada o godz. 18).
W obu miały chwile zapaści. Dość przywołać pucharowe starcie. W pierwszym secie prowadziły 23:18 i Rywalki doprowadziły do wyrównania. Ostatnie piłki, w tym akcja blokiem, należały do ełkaesianek.
Jeszcze gorzej poszło w trzeciej partii. ŁKS prowadził , w końcówce 23:20. Rywali doprowadziły do remisu, a potem wygrały seta, Coś niesamowitego, możliwego tylko w kobiecej siatkówce.
W derbach takie chwile sportowej amnezji mogą skutkować tylko w jeden sposób ligową porażką!
MVP pucharowego grania została Martyna Grajber. 22 punkty zdobyła Veronica JonesPerry, była zawodniczka lokalnych rywalek!
Drużyna Grot Budowlani przegrała ostatni pojedynek 2:3, ale może być nim podbudowana. Postawiła się liderowi Developres Rzeszów.Pokazała dobrą siatkówkę, walczyła ambitnie o końcowy sukces i była o krok od sprawienia ligowej niespodzianki. Coraz pewniej radzi sobie atakująca Ana Cleger, która zdobyła 26 punktów i zaliczyła 5 bloków
Budowlani stawiaj na młodość: Debiutująca 19letnia Daria Skomorowska miała 42 procentowa skuteczność w przyjęciu. Do zespołu po kontuzji ma wrócić reprezentantka Polski Zuzanna Górecka. To na pewno będzie wzmocnienie drużyny. To dodatkowy argument za tym, że derby powinny być ciekawym sportowym wydarzeniem

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani