Siatkówka. W meczu na szczycie górą ŁKS Commercecon. Udany debiut Michala Maska

Udany debiut trenera Michala Maska. Drużyna ŁKS Commercecon wygrał ważny mecz w Radomiu

Siatkarki ŁKS źle zaczęły mecz na szczycie, przegrywając w pierwszym secie 2:5 i im dalej tym było gorzej - 5:10, 7:17. W tym momecie losy seta zostały praktycznie rozstrzygnięte. Łodziankom nie udawało się nic. Nie do zatrzymania była Bruna Honorio Marques. Tak łatwego zwycięstwa gospodynie chyba się nie spodziewały.
W drugieje partii ŁKS prowadził 2:1 i walczył, minimalnie prowadząc lub nie dając odskoczyć rywalkom na bezpieczną punktową odległość. Niestety do czasu. Radomka odzyskała werę i kontrolę nad setem, prowadząc wyraźnie (20:16). Łodzianki jednak do końca walczyły. Doprowadziły do remisu 23:23, a potem 24:24. Po kontrze Alagierskiej ŁKS wyszedł na prowadzenie i je utrzymał, wygrywając seta.
W trzeciej parti łodzianki prowadziły 5:2 i 8:5, 12:7 i cały czas były w ofensywie. Role z pierwszego seta całkowicie się odwróciły. Łodzianki prowadziły 19:11 i dominowały. Nie przyjęła zagrywki Johanson i łodzianki wygrały drugiego seta.
ŁKS był na fali. W czwartej partii prowadził 11:4 i a potem 18:12 ale gospodynie walczyły. Starały się odrabiać punkcik po punkciku, doprowadziły do remisu 18:18. ŁKS się obudził i wygrał seta i ważny mecz na szczytach tabeli. Udany debiut trenera Michala Maska. .

Nowyh szkoleniowiec o swojej pracy w Łodzi: – Zobaczymy jaki będzie ŁKS ze mną jako trenerem. Oczywiście każdy szkoleniowiec ma swój styl i wprowadza go w życie, bo ma do niego zaufanie. Ja też mam swój styl i będę go wprowadzał do drużyny, bo uważam, że przynosił efekty, ale na to chwilę musimy zaczekać, żeby zobaczyć, co z tego wyjdzie.

E.Leclerc MOYA Radomka - ŁKS Commrcecon 1:3

ŁKS Commercecon Łódź - skład wyjściowy: Wójcik, Lazović, Ninković, Bongaerts, Alagierska, Zaroślińska-Król, Saad (libero).