Siatkówka. Urodzinowy prezent dla Jovany Brakocević.. Zwycięstwo Grot Budowlani

To był prezent dla Jovany Brakocević, która obchodziła 31 urodziny. Jovana 6 czerwca 2014 wyszła za mąż za Marcello Canziana W 2016 roku urodziła syna Wiktora.

Siatkarki Grot Budowlani pokonały w zaległym meczu PTPS Piła 3:1
Łodzianki znakomicie rozpoczęły spotkanie, prowadząc 4:0. Chwila dekoncentracji sprawiła, że zrobiło się tylko 5:4. Na szczęście zapaść nie była długa. Od stanu 12:7, łodzianki wygrały siedem piłek i sprawa zwycięstwa w pierwszym secie został przesądzona.
Na początku drugiej partii trwała zacięta walka. Było 5:4 dla Piły, a potem 14:13 (PTPS zdobył trzy punkty pod rząd). Potem jednak łodzianki przejęły inicjatywę i uzyskały wyraźną punktową przewagę, która pozwoliła na bezproblemowe zwycięstwo.
W trzecim secie zespół z Piły niespodziewanie prowadził 8:4, 14:10 i stale powiększał przewagę, Było już 21:15. Łodzianki walczyły, zrobiło się 23:21, ale na więcej nie było naszej drużyny stać. Przegrała seta.
W czwartej partii było 2:0 dla PTPS, ale potem gospodynie nie dały rządzić w łódzkiej hali. Objęły prowadzenie 6:2 i 10:5. Zespół z Piły walczył i nagle zrobiło się 13:12 dla przyjezdnych, potem 15:14. Wtedy drużyna Grot Budowlani znów wzięła się w garść. Skutecznymi atakami rozbiła rywalki. Zdobyła siedem punktów pod rząd i losy meczu zostały przesądzone.
Ekipa trenera Alessandro Chiappiniego w ośmiu ostatnich spotkaniach odniosła tylko jedno zwycięstwo i nie jest wykluczone, że nie uniknie walki o utrzymanie w Lidze Siatkówki Kobiet.

Grot Budowlani - PTPS Piła 3:1
(25:11, 25:19, 21:25, 25:20)

MVP: Anna Bączyńska
Grot Budowlani: Stysiak (18), Śmieszek (12), Brakocevic-Canzian (17), Pencova (14), Stoltenborg (3), Bączyńska (10), Stenzel (libero) oraz Urban