Siatkówka. Trzecie miejsce drużyny UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki

hof
UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki był organizatorem wielkiego siatkarskiego święta z udziałem czołowych ośrodków w Polsce (medalistów ostatnich lat w młodzieżowych mistrzostwach Polski) oraz dwóch zespołów ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Mińska.

W międzynarodowym turnieju kadetek wystartowało osiem zespołów.

W spotkaniu o trzecie miejsce UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki pokonał 2:1 Gedanię Gdańsk. W wielkim finale UKS Atena Warszawa wygrał 2:o z MKS V LO Developres Rzeszów. Piąte miejsce wywalczył zespół ŁKS Łódź. Szósty w rywalizacji był SMS Mińsk II, siódmy Volley Wrocław, a ósmy SMS Mińsk I. Za najlepszą zawodniczkę w zespole gospodyń została uznana Ewa Kotowska, najlepszą rozgrywającą turnieju wybrano również siatkarkę klubu z Aleksandrowa Łódzkiego - kapitan zespołu Lidię Falkenberg.

Zmagania młodych siatkarek obserwowali pilnie trenerzy reprezentacji Poski - Artur Wójcik (rocznik 2006) i Krzysztof Janczak (rocznik 2005).

W organizacji siatkarskiego turnieju pomogły: Łódzka Izba Przemysłowo Handlowa, firmy: Chyła, JemuJej by Radex, Spec Technical, MarMas i Dresscode oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 w Aleksandrowie Łódzkim.