Siatkówka. Trzecia z rzędu wygrana Grot Budowlani - szybko, łatwo i przyjemnie [ZDJĘCIA]

pas, zdjęcia grzegorz gałasiński
Siatkarki Grót Budowlani, wykorzystując wolny termin, zagrały ligowe spotkanie awansem z Eneą PTPS Piła

To trzecie z rzędu zwycięstwo łodzianek w Tauron Lidze

.
W dwóch poprzednich spotkaniach drużyna Grot Budowlani pokonała PTPS 3:0 i i 3:1 BKS Stal Bielsko-Biała.
Ostatni raz pilanki wygrały z łodziankami blisko 2,5 roku temu. Od tego czasu Budowlane wygrały sześć pojedynków.
Miłe złego początki. Mecz zaczął się od prowadzenia PTPS 2:1. Dwa razy została zablokowana Damaske. Za to jej as dał łodziankom prowadzenie 3:2. Damaske cały czas serwowała, przy okazji zaliczając kolejnego asa, a łodzianki prowadziły już 8:2.
Rosła przewaga łodzianek, które na parkiecie robiły co chciały. Nam bardzo podobała się zaskakujący i skuteczny atak Nowickiej. Zrobiło się 12:4, a potem 19:10. Losy seta zostały przesądzone, a pilanki sprowadzone na ziemię. Set trwał 20 minut. 65 procent skuteczności w ataku łodzianek.
Drugi set zaczął się podobnie. PTPS prowadził 2:1, a potem 3:2. Teraz pojawiły się dłuższe wymiany piłek, trochę skutecznych obron, ale ostatnie słowo należało do łodzianek, które prowadziły po asie serwisowym Góreckiej 9:4. Przewaga rosła (16:6, 21:8) i znów był to mecz, mówiąc po piłkarsku, do jednej bramki. Blok pilanek przypominał szwajcarski ser, a o przyjęciu lepiej nie mówć. Drugi yset też trwał 20 minut.
Trzeci set zaczął się od prowadzenia łodzianek 5:0, ale rywalki się zmobilizowały i zdobyły kilka punktów. Budowlane prowadziły 6:4. Pilanki zaczęły walczyć, grały lepiej, ale tylko przez krótkie momenty. Łodzianki prowadziły 13:7. Po znakomitym rozegraniu Nowickiej, mocnym ataku Damaske czyli najładniejszej akcji meczu gospodynie prowadziły 16:10, a za chwilę 18:10. Potem ataki w aut Grota Budowlani sprawiły, że było 21:15, ale ostatnie słowo należało do łodzianek, które wygrały łatwo i przyjemnie. Set trwał 22 minuty.

PTPS do tej pory nie wygrał w Tauron Lidze nie tylko meczu, ale nawet seta.

MVP Veronica Jones Perry

Grot Budowlani - Enea PTPS Piła 3:0

(25:12, 25:10, 25:15)

Budowlani: Nowicka (3), Lisiak (7), Lewandowska (4), Górecka (8), Jones-Perry (17), Damaske (19), Stenzel (libero)
PTPS: Gawlak (5), Pelczarska, Skrzypkowska (4), Gajdek (1), Kubacka (1), Łyszkiewicz (2), Pawłowska (libero) oraz Wystel (3), Ponikowska (4), Wellna (1), Bartkowska (5) i Bodasińska (libero)

Derby Łodzi ŁKS Commercecon - Grot Budowlani w poniedziałek (godz. 17.30). Z kolei 5 listopada o godzinie 17.30 odbędzie się zaległy mecz Grot Budowlani z Radomką Radom

Koronawirusem została zakażona reprezentantka Polski Mawina Smarzek-Godek, która broni barw włoskiego klubu Igor Gorgonzola Volley Novara.