Siatkówka: Tauron - Budowlani. Znakomity pierwszy set i... porażka

W akcji przy siatce nowa środkowa Budowlanych Łódź Sylwia Pycia
W akcji przy siatce nowa środkowa Budowlanych Łódź Sylwia Pycia łukasz kasprzak
W premeirowym spotkaniu ekstraklasy siatkarek Budowlani Łódź prezgrali z jednym z faworytów rozgrwek Tauronem Dąbrowa Górnicza 1:3.

Mecz rozpoczł się znakomicie. Łodzianki grały jak z nut i zwyciężyły w pierwszym secie faworyta 25:23. W drugim nie miały wiele do poweidzniea, w trzecim trwała zacięta walka do połowy seta. Później gospodynie uzyskały kilkupunktową przewagę i nie dały sobie odebrać wygranej. W czwartej łodzianki walczyły, ale przegrały w końcówce.
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Budowlani Łódź 3:1
(23:25, 25:17, 25:18, 25:23)

MKS: Leys, Dirickx, Nuszel;, Plchotova, Zaroślińska, Tokarska, Strasz (libero) oraz Szczurek

Budowlani: Golec, Bryda, Thompson, Dos Santos, Kruk, Pycia, Durajczyk (libero)oraz Wójcik, Mikołajewska, Ściurka
W drugim sobotnim meczu Muszynianka Muszyna - AZS Białystok 3:0.