Siatkówka. Pucharowy awans Grot Budowlani. Kłopoty tylko w pierwszym secie

Drużyna Grot Budowlani zagrała w ćwierćfinale Pucharu Polski z PTPS Piła. Wygrała i awansowała. Walka była tylko w pierwszym secie.

Od początku meczu inicjatywę miały łodzianki. Prowadziły 3:1, 7:4, 13:10. Pilanki robiły wszystko, żeby rywalki nie powiększały szybko przewagi. Nie zamierzały oddać seta bez walki. Doprowadziły do remisu16:16, a potem wyszły na prowadzenie. W dramatycznje końcówce PTPS prowadził 25:24. Ostatnie piłki należały do łodzianek. Atak Fedusio dał zwycięstwo.
Drugi set łodzianki zaczęły od nokautu. Prowadziły 5:0, 11:3. Rywalki walczyły, zmniejszyły przewagę Budowlanych do 3 punktów. Trener Błażej Krzyształowicz wziął czas, o poskutkowało lepszą grą. Budowlane kontrolowały sytuację i pewnie wygrały.
W trzeciej partii łodzianki uzyskały sześcipunktową przewagę (11:5) i kontrolowały sytuację. Pewnie wygrały seta i cały mecz.

Grot Budowlani - PTPS Piła 3:0

(28:26, 25:18, 25:15)

Budowlani: Fedusio (12), Górecka (9), Lisiak (8), Centka (6), Jones-Perry (6), Poreda (4), Stenzel (libero) oraz Damaske (8), Lewandowska (4), Kędziora (2), Michalak
PTPS: Łyszkiewicz (10), Gawlak (7), Bartkowska (7), Ponikowska (6), Wystel (3), Pelczarska (2), Bodasińska (libero) oraz Gądek (8), Pawłowska

Dziś o godz. 18 ŁKS Commercecon zmierzy się z BKS BielskoBiała.
W 1/8 finału ŁKS pokonał Energę Kalisz 3:1, a Grot Budowlani Pałac Bydgoszcz też 3:1.
15 lutego Grot Budowlani w Tauron Lidze podejmą Pałac Bydgoszcz (godz. 17.30). ŁKS Commerccon już 13 lutego o godz. 20.30 czka wyjazdowe starcie z Legionovią.
W meczu 19 kolejki spotkań Tauron Ligi Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz pokonał 3:2 #VolleyWrocław