Siatkówka. Puchar Polski. Drugie miejsce klubu ŁKSG

Kolejne sukcesy odnotowali zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego Głuchych.

Puchar Polski

W Olsztynie odbył się turniej finałowy Pucharu Polski niesłyszących w piłce siatkowej kobiet. Zawodniczki ŁKSG zajęły drugie miejsce. Łodzianki pokonały MIG Gliwice i MKSN Mazowsze Warszawa 3:0, a przegrały 0:3 ze Świtem Wrocław, aktualnym mistrzem Polski.

ŁKSG: Agnieszka Szczepska, Anna Tylki, Karolina Stobiecka, Wiktoria Muszczyk, Karolina Stobiecka, Wiktoria Choręziak.

Trenerzy: Łukasz Zieliński i Piotr Maciejewski.

Za najlepszą przyjmującą została uznana Agnieszka Szczepska, a najlepszą blokującą została Karolina Stobiecka.

Z kolei w Gliwicach rywalizowali mężczyźni, którzy także wywalczyli drugie miejsce.

Skład drużyny ŁKSG: Tomasz Miśkiewicz, Piotr Maciejewski, Konrad Wiśniewski, Krzysztof Opęchowski, Jakub Kupczałojć, Wojciech Ludziejewski, Rafał Abramski.

Trener zespołu Łukasz Zieliński

Nagrodę indywidualną dla najlepszego blokującego zdobył Tomasz Miśkiewicz.

Czwarty medal

Tym samym jest to czwarty medal sekcji piłki siatkowej w Łódzkim Klubie Sportowym Głuchych w tym roku. Mężczyźni zostali wicemistrzami Polski i zajęli drugie miejsce w Pucharze Polski. Natomiast kobiety zdobyły brązowe medale mistrzostw Polski i teraz srebrne medale Pucharu Polski.

W województwie łódzkim żaden klub siatkarski nie może poszczycić się takim wynikiem na poziomie mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Mamy nadzieję, że władze miasta Łódź staną na wysokości zadania i docenią wielki sukces ŁKSG.

Kilka zawodniczek i zawodników, wraz z trenerem Łukaszem Zielińskim, będzie przygotowywało się w przyszłym roku do Igrzysk Głuchych, które odbędą się w Brazylii.

Osoby niesłyszące zainteresowane grą w piłkę siatkową prosimy o kontakt z trenerem pod numerem telefonu 695621757 lub adresem e-mail [email protected].