Siatkówka. Puchar CEV. ŁKS Commercecon nie zagra w półfinale

Siatkarki ŁKS Commercecon przegrały w złotym secie w Zagrzebiu z Mladostią w drugim meczu ćwierćfinałowym Pucharu CEV. W półfinale tych rozgrywek zagra zespół z Chorwacji.

Pierwszego, bardzo zaciętego seta na przewagi, choć łodzianki prowadziły 18:11, wygrały gospodynie. W drugiej i trzecie partii górą były łodzianki, które zaczęły spisywać się znacznie lepiej.
Jednak na początku czwartej odsłony ełkaesianki wyraźnie spuściły z tonu. Chorwacje siatkarki zagrały zdecydowanie i prowadziły już 15:8. Później ŁKS zmniejszyły dystans do rywalek (15:11), ale był to ich ostatni zryw. Za chwilę na tablicy pojawił się wynik 20:15 oraz 22:17 i trudno było w tym momencie być optymistą.
Tie-break tylko na początku był zacięty, a później przewagę zdobyły łodzianki, które wygrały do 9 i do wyłonienia półfinalisty potrzebny Puchar CEV potrzebny był złoty set.
W ostatnim akordzie tego pojedynku 15:11 wygrały gospodynie i to one zagrają w półfinale.

Mladost Zagrzeb - ŁKS Commercecon 2:3 (29:27, 21:25, 14:25, 25:20, 9:15), złoty set 15:11

Mladost: Perić, Marković, Popić, Grbavica, Tomić, Samadan, Stimac (libero) oraz Cveticanin, Freund, Kulić.
ŁKS Commercecon: Ratzke, Jones-Perry, Alagierska, Sobiczewska, Grajber, Maj-Erwardt (libero) oraz Pacak, Jukoski, Piasecka, Strasz (libero).

Do Chorwacji nie pojechał trener Masek. Zastąpił go drugi szkoleniowiec zespołu z al. Unii - Michał Cichy.

W pierwszym spotkaniu rozegranym we własnej hali ŁKS Commercecon przegrał z Mladostią Zagrzeb 2:3 (29:31, 21:25, 25:14, 25:17, 8:15).

Zwycięzca tej pary w półfinale zmierzy się z lepszym z niemieckiej dwójki SSC Palmberg Schwerin - Allianz MTV Stuttgart.