Siatkówka. Porażka Grot Budowlani. Turczynki poza zasięgiem

W Lidze Mistrzyń drużyna Grot Budowlani zmierzyła się z turecką potęgą

Za wysokie progi. W siatkarskiej Lidze Mistrzyń drużyna Grot Budowlani walczyła, ale niewiele mogła zdziałać w starciu z turecką potęgą Fenerbahce.

Miłe złego początki. Zaczęło się od 1:0 dla łodzianek po asie serwisowym Kraiduby. Potem jednak na prowadzenie wyszły rywalki ze Stambułu.  Drużyna Budowlanych walczyła, nie dając rywalkom odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Ba, doprowadziła do remisu 9:9, gdy obok bloku piłkę przepchnęła Kraiduba. Druga połowa seta należała zdecydowanie dla rywalek, które pewnie wygrały.
Drugi set zaczął się podobnie. Budowlane prowadziły 3:2. Potem była walka i kolejne prowadzenia łodzianek, ostatnie na 14:13. I znów drugi beig włączyły rywalki.
Trzeci set zaczął się od wyniku 0:3. Łodzianki się jednak odrodziły. Prowadziły 11:8 po autowym ataku Robinson. Rywalki zbyt szybko uwierzyły, że wygrają łatwo i przyjemnie. Musiały wziąć się do roboty i wzięły. Po ataku w aut Kraiduby uzyskały przewagę 13:12. I konsekwentnie zdobywały ważne punkty. Było już 23:19 dla Fenerbahce. Łodzianki walczyły, doprowadziły do stanu 22:23, ale nie dały rady. Przegrały seta i mecz.

Grot Budowlani - Fenerbahce Stambuł 0:3
(20:25, 21:25, 22:25)

Grot Budowlani: Julia Nowicka 1, Anastasyia Kraiduba 17, Małgorzata Śmieszek 6, Jaroslava Pencova 4, Julia Twardowska 8, Chalortte Leys 7, Maria Stenzel (l) oraz Anna Bączyńska 6, Anna Lewandowska, Paulina Bałdyga.