Siatkówka. Porażka drużyny Grot Budowlani. Łodzianki będą grać o brązowy medal

Siatkarki Grot Budowlani nie powtórzą sukcesu sprzed roku.

Łodzianki nie obronią tytułu wicemistrzyń Polski. Po porażce z Chemikiem będą walczyć brązowy medal.

Nieudane akcje Twardowskiej i Grobelnej, brak bloku, proste błędy techniczne sprawiły, że gospodynie wyszły na sześciopunktowe prowadzenie. Atak Grobelnej w pierwszy metr... ale swojego boiska i prowadzenie mistrzyń Polski 11:4. Przewaga gospodyń rosła i rosła do 9 punktów. Łodzianki nie miały wiele do powiedzenia. Ale Budowlane nie dawały za wygraną. Walczyły, zdobywały cztery, potem punktów pod rząd. Przewaga zmalała do trzech punktów.
W końcówce łodzianki znów zaczęły popełniać proste błędy i przegrały wyraźnie. Decydujący był as Mirković.
W drugim secie łodzianki konsekwentnie prosiły o challenge i zarobiły jeden punkt, pozwalający im uzyskać prowadzenie. Po ataku w aut Grobelnej Chemik doprowadził do remisu (6:6). Potem trwała wymiana ciosów ze wskazaniem na łodzianki, które uzyskały pięciopunktową przewagę i ją w końcówce powiększyły. Znokautowane gospodynie.
Na początku trzeciego seta trwała wyrównana walka. Chemik był skuteczniejszy i osiągnął kilka punktów przewagi. Na niebotyczną odległość nie pozwalały uciec gospodyniom skutecznymi atakami Grobelna i Twardowska. Nie na tyle, żeby odrobić straty. W końcówce seta łodzianki były bez szans.
Czwarty set zaczął się od trzech zepsutych zagrywek. Nerwy, nerwy. Potem cztery punkty przewagi uzyskały gospodynie. Budowlane walczyły i doprowadziły do wyniku 11:12. To jednak zmobilizowało Chemika, który odzyskał kilkupunktowe prowadzenie. Łodzianki nie poddawały się, było 18:19. Znów jednak końcówka należała do mistrzyń. As Mędrzyk, udany blok, atak Busy dało zwycięstwo Chemikowi i awans do finału.
Terminarz na pewno nie rozpieszczał obu zespołów, ponieważ policko-łódzka batalia odbywała się systemem niedziela-wtorek-piątek. Wygrała drużyna, która zachowała więcej sił.